Wnętrza w stylu Glamour

Styl Glamour we wnętrzach to rosnące pożadanie nowych czasów. Styl ten lubi przepych, odwołuje się do majestatycznych, barokowych form. Na tle masowych produkcji mebli - jest pięknie wyjątkowy. Glamour możemy mieszkać z innymi stylami, gdyż nie sztuką jest przedobrzyć, gdy się przygodę rozpoczyna.

Oto kilka wskazówek, jak wykreować styl glamour w swoim mieszkaniu:

  1. Błysk - odbicie światła. Wybierajmy do wnętrz te rzeczy, które poprzez błysk lub lustrzaną fakturę, przyciągają wzrok.
  2. Kolory - odważne! Tutaj sami musimy często siebie przełamać. Gdy dobrze dobierzemy kontrastowe kolory - podniosą "klasę" naszego wnętrza. Uważamy jednak, bo nie każdy ma dryg do takich zabiegów. Lepiej zapoznać się z przykładami z Internetu, zanim zaczniemy malowanie ścian.
  3. Stare, stylizowane meble. Wracające kształtami do barku, ciężkie i solidne przybliżą nas do zamierzonego celu. Jeszcze lepiej gdy sa zdobione, ze srebrnymi lub złotymi zakończeniami. Pikowanie sofy jak najbardziej wskazane. 
  4. Glamour to luskus, zadbajmy więc o odpowiednie materiały, przyjemne w dotyku, miekkie i eleganckie. Zaprzyjaźnimy się z fioletami - to kolory króli, które styl ten ceni nad miarę.

Galeria Glamour - dla szukających inspiracji:

v