Funkcjonalne i miłe dla oka

W aranżacji wnętrz istotnym aspektem są użytkownicy danego pomieszczenia. W końcu chcemy aby nasze otoczenie było użyteczne dla domowników. Wśród nich często znajdują się osoby starsze lub niepełnoprawne, dla których standardowe rozwiązania, są nie zawsze odpowiednie. Osoby takie mogą mieć problemy korzystając z powszechnie stosowanych instalacji sanitarnych, gdyż są one często zupełnie nie dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Aby sprostać takim potrzebom powstała linia produktów Sanilife firmy SFAPoland.

Źródło: SFAPoland

Jednym z takich rozwiązań są produkty Sanimatic. Wśród nich znajdziemy przykładowo urządzenie o nazwie Sanimatic WT. Jest to specjalny moduł, której rama zbudowana jest z hartowanej stali z przymocowaną płytą z tworzywa sztucznego. Jego zabudowa może być zarówno podtynkowa jak i natynkowa, podobnie jak stelarze WC dostępne na rynku.

Źródło: SFAPoland

Dzięki wbudowanemu siłownikowi płyta może być przesuwana w górę lub w dół w zakresie 30 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu wysokość krawędzi umywalki jest regulowana w zakresie wysokości 65 - 95 cm. Do sterowania służy dołączony pilot.

Źródło: SFAPoland

Poza funkcjonalnością nie do przecenienia są możliwości aranżacyjne takiego rozwiązania. Do ruchomej płyty można podłączyć dowolną umywalkę oraz zamontować lustro, więc każdy dobierze coś odpowiedniego dla siebie.

Źródło: SFAPoland

Podobne rozwiązanie, Sanimatic WC, stosowane jest dla muszli klozetowych. Również i w tym przypadku jest możliwość regulacji wysokości siedziska do 37 cm oraz zamontowania dowolnej muszli klozetowej dostępnej na rynku.

Źródło: SFAPoland

Rama tego modułu jest solidnie wykonana i może podnosić ciężar do 150 kg. Jako opcję producent, SFAPoland, dostarcza uchwyty ułatwiające wstawanie i siadanie.

Źródło: SFAPoland

Uzupełnieniem powyższych urządzeń jest linia produktów Traymatic. Są to brodziki ze zintegrowaną pompą. Pompa może być na zewnątrz (Traymatic EXT) lub wewnątrz brodzika (Traymatic INT). Zastosowanie tego niewysokiego brodzika (wysokość zaledwie 4,6 cm) umożliwia na dowolne umiejscowienie prysznica w pokoju osoby potrzebującej. Brodziki Traymatic zostały tak zaprojektowane, aby z łątwością mogły z nich korzystać zarówno osoby starsze jak i niepełsnosprawne. Produkt pokryty jest powłoką anty-poślizgową i jest oferowany w trzech rozmiarach.

Jak można zauważyć, korzystanie z przedstawionych rozwiązań umożliwia na niemalże dowolną aranżację przestrzeni niezależnie od położenia dotychczasowej instalacji sanitarnej, w tym pionów kanalizacyjnych. Dzięki temu adaptacja pomieszczenia pod łazienkę nie będzie się wiązała ze zbyt wysokimi kosztami.