A może by tak prysznic w piwnicy?

Aranżacja przestrzeni w nowo budowanym domu to stosunkowo prosta sprawa. Wszelkie zmiany można nanieść na projekt lub w trakcie samej budowy. W takim przypadku zamiana funkcji pokoju na łazienkę nie stanowi większej przeszkody. Ustawienie pokojów czy rozmieszczenie instalacji z reguły jest dobrze przemyślane i nie wymaga dużej ingerencji. Schody zaczynają się, gdy tego rodzaju zmiany planujemy w kilka lat po budowie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku remontu mieszkania w starej kamienicy lub aranżacji pomieszczeń, które nie były pierwotnie przeznaczone pod “mokrą” zabudowę. Przykładem zagospodarowania może być mała, ale funkcjonalna ubikacja w przestrzeni znajdującej się pod schodami.

Pomyślcie na przykład o dodaniu małej łazienki dla gości w rogu pokoju, który znajduje się kilka lub kilkanaście metrów od pionu kanalizacyjnego. Dodanie drugiego pionu kanalizacyjnego z reguły nie wchodzi w grę, gdyż koszt oraz uciążliwość remontu przewyższałyby korzyści z dodania nowej łazienki. W wielu przypadkach taka inwestycja wymagała by wręcz gruntownej przebudowy oraz dużego nakładu finansowego. Podobnie sytuacja wygląda, gdybyśmy chcieli dodać ubikację w domku dla gości znajdującym się w ogrodzie. A może dałoby się inaczej?

Właśnie do takich zadań są przeznaczone sanirozdrabniacze firmy SFA Poland. Są to specjalne pompy wraz z mechanizmem rozdrobniającym ścieki. Umożliwiają one odprowadzanie ścieków z umywlek, pryszniców lub toalet (w zleżności od modelu) przy użyciu rur o małej średnicy.

Dzięki zastosowaniu rur odpływowych o średnicy 22, 28 lub 32 mm. Rury mogą być poprowadzone zarówno poziomo jak i “w górę” dzięki czemu istnieje możliwość zagospodarowania niemalże dowolnej przestrzeni, szczególnie tych trudno dostępnych, pod nową łazienkę lub punkt sanitarny. Sanirozdrabniacze firmy SFA Poland można z łatwością ukryć, gdyż mają one niewielkie rozmiary.

Z szerokiej gamy produktów można dobrać rozwiązanie odpowiednie pod względem mocy oraz ceny. Nie ma więc obaw, że koszty takiej instalacji będą zbyt duże w przypadku prostych i małowymagających instalacji.

Tu powstaje pytanie: jak daleko właściwie można przetransportować ścieki? W zależności od modelu może być to od 40 do 110 metrów w poziomie i od 2,5 do 11 metrów w pionie.  Oczywiście wydajność odprowadzania ścieków będzie zależała od wysokości na jaką będą one pompowane.