Dom plus ogród

Rzadko zdarza nam się pokazywać na Domowładnych dobudówki. A dziś nie zamierzamy się tego wstydzić. Oto pokój wychodzący w ogród, który został "dodany" do nobliwego, szkockiego domu.

Właściciel domu chciał dodatkowego pokoju, który spełni funkcję dodatkowego salonu i jadalni, a dodatkowo zapewni wspaniały widok na ogród. Architekci jako inspirację przyjęli modernistyczny styl i industrialne inspiracje. Wpływy tym ciekawsze, że cały dom jest urządzony w stylu, który nie odbiega od typowej architektury znanej z Wysp.

W efekcie powstała prosta bryła otwarta tak, jak to tylko możliwe, na świat zewnętrzny. Potężne okna sięgające od sufitu po podłogę absorbują światło i dodają przestrzeni, choć pokój ma przecież ograniczony metraż. Światło i łączność ze światem zewnętrznym jest tu tak ważna, że okno znajduje się nawet w suficie.

W stylu dominuje prostota i minimalizm. Zwykły stół, ocieplający dywan, dwa skromne fotele. Wygodna, dodatkowa przestrzeń dla tego domownika, który lubi samotność i potrzebuje własnego królestwa.

Źródło: Garden Room
Źródło: Garden Room
Źródło: Garden Room
Źródło: Garden Room