Nabici w butelkę

Nic tak nie smakuje w upalne, letnie dni, jak dobrze schłodzone, białe wino. Macie już pomysł, jak przechowywać swoją podręczną kolekcję? Jeśli chcecie uciec od sztampy i uniknąć kupowania tego, co mogą mieć wszyscy, może warto zainteresować się własnoręcznie przygotowanym stojakiem na wino.

Oto kilka ciekawych pomysłów. Jedne prostrze w wykonaniu, drugie wymagają nieco zachodu. Wiele z nich polega tak naprawdę na dostrzeżeniu nowych możliwości w gotowych meblach. To, które wybierzecie, zależy od waszego gustu, ale także stylu, w jakim urządziliście kuchnię.

Źródło: DIY
W drewnie jest moc!  
Źródło: DIY

Ten pomysł od DIY Network możecie skopiować, lub kupić gotowy. Jeśli stawiacie na własnoręczne wykonanie, wystarczy użyć półek i połączyć je w X. Taki stelaż na butelki w zaskakujący sposób ożywia klasyczny kredens.

Źródło: DIY

A może kawałek zwykłej kratownicy? Kupicie go w większości sklepów z narzędziami i sprzętem do majsterkowania. Stalowa, miedziana, jakakolwiek - idealnie wcieli się w rolę stojaka na wino.

Źródło: DIY

Kawałek drewna i pozostała po remoncie sklejka pozwoli zrobić takie zgrabne półki na wino. Wykorzystacie rzadko używaną przestrzeń, a wasze ulubione okazy będą zawsze pod ręką. Jak widać, wino wcale nie musi być przechowywane w kuchni.

Źródło: DIY

Przepis na ten stojak? Sklejka, śrubki, farba i wyobraźnia. Nie dość, że macie miejsce na butelki, to jeszcze zyskujecie naturalny podział przestrzeni.

Źródło: DIY

Rewolucyjna prostota w stylu vintage. Kawałek nadgryzionego zębem czasu drewna i duże, pomalowane na biało śruby. I już macie stojak, który wygląda wręcz jak wystawa waszych ulubionych butelek.

Źródło: DIY

Nawet fragment płotu może być miejscem na wino. Wystarczy zrobić w nim dziury i powiesić go na ścianie.

Źródło: DIY
Źródło: DIY

Bolce wzmacniające tory kolejowe na podkładach plus deski ze starej stodoły to części składowe tego wiszącego stojaka.

Źródło: DIY

To coś naprawdę specjalnego dla sporej kolekcji. Gliniane rury o geometrycznym kształcie i kolorze terakoty idealnie nadają się do omszałej kolekcji wspaniałych, winnych okazów.

Źródło: DIY

I coś dla miłośników designerskich zaskoczeń. Zwykłe rury PCV w różnych rozmiarach, solidnie sklejone, tworzą fascynującą wariację na temat klasycznego stojaka na butelki.

Źródło: DIY

A może zwykłe rury kanalizacyjne? Można z nich stworzyć niezły stolik z dopowiedzeniem w formie małego spichlerza na wino.