Solidne DIY

Lustro, niby nieznaczny szczegół. A jednak mało co tak definitywnie określa charakter naszego domu lub mieszkania. Absorbuje lub dodaje światła, skupia w sobie promienie, przyciąga wzrok, powiększa przestrzeń, pozwala z nią grać. Jest wreszcie ponadczasowym, niezbędnym elementem wyposażenia. Dziś coś dla ludzi ceniących oryginalność. Zestaw luster do własnoręcznego wykonania. Potraktujcie te pomysły jako inspiracje do własnych, wspartych waszą wrażliwością, poszukiwań.

Wycinacie szablon w kawałku kartonu. Bieżecie do ręki spray. I podpisujecie swojego lustro tak, by nikt już nie miał wątpliwości, czyje zdanie jest tu najważniejsze.

A możę nie bardzo wiecie co zrobić z odstręczającą, plastikową ramką lustra? Wystarczy farba o mocnym odcieniu, najlepiej w spray. Eksperyment zaczyna się w naszej głowie.

Cieppły klej, sznurek lub juta pozwolą wam usadowić banalne, prostokątne lustro w najbardziej spektakularnej ramie.

Czy wy też widzicie jak kształt lustra koresponduje ze wzorem zasłon? Perfekcja!  

Ten kształt w świecie designu jest klasyczny. Ale ile można oglądać taśmowo produkowanych luster z serii "promienne słońce"? Zróbcie więc własny, całkowicie unikatowy egzemplarz. Potrzeba wam kilkudziesięciu zebranych na spacerze gałązek, kleju i farby w jasnym odcieniu.

Natura lubi takie ozdoby...  

A może takie, cedrowe wariacje na ten sam temat? Wąskie deszczułki możecie farbować w dowolny sposób, ale bezbarwny impregnat też będzie dobrym pomysłem.

A może macie artystyczne zapędy? Zbierzcie więc kilka luster i po prostu połączcie je w lustrzaną kiść. Żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów, zadbajcie jedynie o to, by ramki były w tym samym kolorze. Taka kompozycja przyciąga wzrok. Nikt się przecież nie spodziewa, że to nie obrazy, lecz lustra.