Siła słoików

Stany mają fioła na punkcie mason jar, czyli kultowych słoików wyprodukowanych po raz pierwszy i opatentowanych w Fildelfii w 1858 roku. Są, obok słoików kilner, najbardziej znane na świecie. Charakteryzuje je grube, ostemplowane szkło i wypukłe napisy, które sprawiają, że tych słoików nie pomylimy z żadnymi innymi. Naszym odpowiednikiem Mason Jar jest po prostu słoik konserwowy. A oto pomysł na wykorzystanie go także do innych celów, niż domowe przetwory.

Takie ładne słoje mogą przecież świetnie zdobić inne, niż jedynie spiżarnia, pomieszczenia. Słoje doskonale sprawdzą się jako pojemnieki do przechowywania przypraw lub bibelotów. Mogą, w prosty sposób, stać się lampkami. Wreszcie idealnie posłużą jako przydatne w łazience, higieniczne przyborniki. Tak więc, jeśli tylko kubie Do It Yourself, zapraszam do zabawy.

A oto przykład co można wyczarować ze słoików. Ukrytym sekretem jest tutaj matematyka! Powtarzające się elementy cieszą nasze oczy...

Śliczne świeczniki, idealne na długie, letnie wieczory w naszym ogrodzie.

Wystarczy zdjąć aplikator ze zużytego, plastikowego pojemnika, wmontować go w aluminiową przkrywkę i już mamy bardzo indywidualną wariację na temat mydelniczki.

Nie dość, że przechowywać - w konserwowych słojak zioła można także hodować.