Inside Out

Kto ma ochotę na nieco ciepła w domowych opowieściach? Sięgnęłam po magazyn Inside Out i znalazłam tam odpowiednie inspiracje. Latem więcej ciepła nam nie trzeba? Przekonajcie się sami, że pewien typ designu jest uniwersalny i zawsze w cenie.

Serwuję Wam dziś migawki z domu, w którym wielu z nas spędziło dzieciństwo, a niejeden marzy teraz o powrocie w takie właśnie klimaty.

Drewno i kamień. Porcelana i ogień. Brąz i zaśniedziała biel. Klasyka stylu rustykalnego po raz kolejny okazuje się być przyjecielem naszych emocji. Łatwo damy się nabrać na to, że w tych rozwiązaniach nic nas nie zaskakuje. Ale przyjrzyjcie się bliżej.

Oto łazienka. Szorstka cegła, kultowa wanna w drewnianej obudowie, surowe ściany. Niby nic nowego. Ale nowością jest tu brak. Brak kabiny prysznicowej, na rzecz rasowej baterii zamontowanej wprost w cegle. Brak ocieplających wizerunek szafek, na rzecz potężnej zabudowy z cegieł, w którą wbudowano umywalki. Brak zasłonek, firanek, roletek na rzecz wielkich okien usadowionych na dużej wysokości.

W kolejnych pomieszczeniach też będziemy zaskoczeni. Belki sufitowe nie wstydzą się swojej wielkości tylko dumnie ją eksponują. Widzimy meblowy eklektyzm. Różnokolorowe, odnowione sprzęty razem tworzą ciekawą zbieraninę.

Źródło: Inside Out
Źródło: Inside Out
kominek murowany oraz kącik do czytania książek Źródło: Inside Out
Czyż to nie doskonałe miejsce - obok kominka, aby w zimowe wieczory czytać książki?
Źródło: Inside Out

Tapeta przypomina charakterystyczne wzory na porcelanowych lub fajansowych zestawach, na których podawano wam niejedną bawarkę z ciastem drożdżowym.

drewniana wanna w łazience Źródło: Inside Out
Źródło: Inside Out
Źródło: Inside Out

Gołębi, ulubiony kolor naszych babć i dziadków, w połączeniu z naruszonym zębem czasu drewnem koi nasze rozbiegane zmysły.

Źródło: Inside Out

Ściana z niepomalowanej płyty wiórowej nie wstydzi się swojej szorstkości. Celowo została wykorzystana jako silny element dekoracyjny.

Źródło: Inside Out