Palety w ogrodzie

Palety rozgościły się w naszych domach. Od co najmniej dwóch lat są modne i założę się, że znacie choć jedną osobę, która na paletach śpi. Najczęściej bowiem wędrują one do sypialni. Trendy jest postawić je na podłodze, zbić jakimś łącznikiem i ulokować na nich zwykły materac. Wygląda to faktycznie nieźle, pytanie kiedy będzie już nieco ograne.

To ogranie nie grozi jak na razie panelom w ogrodzie. Tu ich chropowatość, surowość jest nawet bardziej na miejscu. Mam dla was dziś cały plik interesujących pomysłów na wykorzystanie drewnianych płyt właśnie w ogródkach.

Nie tylko sypialnia czeka na panele. Weranda, altana, ganek - wszędzie tu łatwo z nich sklecić sensowne meble. Dodaj do nich materac, poduszki i płócienne tkaniny, a poczujesz się jak w domu. 

Surowy, nawet siermiężny wieszak może ciekawie wzbogacić kuchnię, nawet urządzoną nowocześnie. Ale najlepiej "ubierze" pomieszczenie w stylu retro. Panel znów udowadnia swoją funkcjonalność. Książki, zdjęcia, drobne przedmioty idą w parze z urokiem drewna.

Panel w wersji nie do rozpoznania. No bo kto wpadnie na to, że ten schludny płot powstał z tak banalnego materiału?

A może praktyczny wieszak na drobny sprzęt do majsterkowania? Wmontujcie w niego zwykłe haczyki, a wszystko będzie na swoim miejscu.

Wmontowany w sufit panel ułatwi aranżowanie ciekawych lamp, które wymyślamy sami. Drewniane deseczki mają dla nas proste przesłanie: granicą jest twoja wyobraźnia.

Ten pomysł mnie ujął. Genialnie prosty pomysł na stojak rowerowy warto podpatrzeć. Kto ma kilka rowerów ten wie, że trudno je przechować. Tylne koła idealnie mieszczą się w szczeliny paneli.

"Wypasiona" wersja panelowych mebli. Smagnięte białą farbą, wzbogacone patriotycznymi kolorami powędrowały na altanę i już wiem, że sprawdzą się wyśmienicie.

Ścieżka z paneli pomoże nam uniknąć brodzenia w błocie. Mokrą wiosną to jest problem. A postawione pionowo idealnie nadają się na instalację dla roślin.

A może takie użycie fragmentu panela? Oryginalny wygląd, stała wentylacja i symboliczny koszt. Czy można chcieć więcej?

Aż trudno uwierzyć, że to panel. A jednak - nawet on może nabrać gładkości. Wmontowanie w niego roślin jest wyjątkowo proste.

Połączcie dwa panele, dodajcie kółka, pomalujcie bejcą, a wcześniej trochę oszlifujcie. Stolik kawowy jak ulał.

A na koniec chcę was przekonać, że obskurne panele mogą wyglądać wręcz... słodko.