New York, New York

Wokr Architecture Company z Nowego Jorku potrafi nadać charakter nowemu wnętrzu i odzyskać go w starym. White Street Loft jest świetnym przykładem na to drugie.

Loft zamieszkuje rodzina, która uwielbia rozrywkę i miejskie życie. Rekonstrukcja odbywała się w ścisłej współpracy z rodziną. Chodziło o to, żeby wybadać granice ekstrawagancji, na którą architekci mogą sobie pozwolić. Punktem wyjścia był nieco chłodny, klasyczny nowojorski loft. Założeniem było też podzielenie przestrzeni tak, by witała nas strefa wspólna, która w tylnych partiach loftu stanie się już czysto prywatna.

Pokój dzienny wita nas białą podłogą z żywicy, dziś po prostu najmodniejszą. Japońskie stoliki usadowione bezpośrednio na podłodze i nowoczesne dodatki wykorzystują maksymalnie metraż. Kuchnia i jadalnia są zdominowane betonowymi ścianami i podłogą w szarym i śliwkowym kolorze, a nieco bardziej formalnym elementem jest wielki stół dla 16 osób.

Zadziwiające jest połączenie kolumienek ze schodami stylizowanymi na art deco. Architekci sami mówią, że ważnym wyzwaniem było dla nich wpuszczenie do wnętrza światła, co nie jest łatwe w miejskich budynkach w ścisłej zabudowie, Ciekawostką jest fakt, że każdy stół w tym lofcie ma regulację rozmiaru i wysokości. Niezły potencjał kryje w sobie to wnętrze, prawda?

Najbardziej "odjechane" są płytki w łazienkach. Załatwiają wszystkie potrzeby w kwestii zdobienia i kontrastują z pozostałymi pomysłami designerskimi.

Miejski taras pozwala obserwować życie jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie. Mając je u stóp, można chcieć czegoś więcej?