Pomysły z Wrocławia

Jeśli nazwa 2kul jeszcze nic wam nie mówi, czas się z nią zapoznać. Nie wątpię, że o wrocławianach będzie jeszcze głośno. Tak tak, to polski design na światowym poziomie. Pracownie zbiera projektantów i architektów o różnorodnym dorobku. Podejmują się bardzo różnych zleceń - od koncpecji domu, poprzez detale lub całościową wizję wnętrz, na grafice i malarstwie kończąc. Projektują dla detalicznych odbiorców, ale mają za sobą także zamówienia związane z komercyjnym wykorzystaniem ich pomysłów w użytkowej przestrzeni.

Ten projekt nazwali Ucieczka z miasta. Teraz zdaje się każdy mieszczuch z miasta chce uciec i chce to zrobić w dobrym stylu. Dom ma być oazą piękna, spokoju i prywatności. To bardzo świeży projekt, zrealizowany zaledwie kilka miesięcy temu. Przytulność to podstawowe skojarzenie, jakie będziemy mieli z tym wnętrzem. Reprezentatywne drewno o długiej historii widziało już niejedno pokolenie. Belkowania nie są usuwane, przeciwnie - wyeksponowano je tak, jak najpiękniejsze ozdoby. I automatycznie stały się silną ozdobą. Cegły pomalowane na biało wzmagają rustykalny klimat. Ale ten dom zarazem jest daleki od wiejskiego uroku. To azyl mieszkańców miasta i nietrudno dostrzec taki charakter chociażby w skrupulatnym doborze mebli: obok rustykalnej klamry drewna mamy zabytki lub całkiem współczesne, powielone wzornictwem Ikea, wieloosobowe zestawy wypoczynkowe.

Źródło: 2kul
Źródło: 2kul
Źródło: 2kul
Źródło: 2kul
Źródło: 2kul
Źródło: 2kul
Źródło: 2kul
Źródło: 2kul

Walizy, z którymi podróżował dziadek, dziś mogą grać rolę ozdobnej komody.

Źródło: 2kul
Źródło: 2kul
Źródło: 2kul

Soczysty zapach i niepowtarzalne skrzypienie tych schodów są wyczuwalne nawet na fotografii.

Źródło: 2kul
Źródło: 2kul

Klimatyczny półmrok po zgaszeniu górnego światła dodał ciepła i uroku. Główna lampa nawet po włączeniu rozsiewa ciągle jeszcze dyskretny blask.

Źródło: 2kul

Czarno-biała łazienka dramatycznie burzy naszą ugruntowaną wizję dotyczącą sterylności tej strefy. Sztuka, bogate zdobnictwo, lampy z materiałowymi kloszami - wszystko to jak najbardziej nadaje się do łazienki i toalety.

Źródło: 2kul