Jeszcze bliżej natury

Brytyjskie Savills. Dziecięce marzenia o domku nad jeziorem zostały spełnione. Jak pięknie.

Oaza spokoju, podmiejska przystań - zazdroszczę każemu, kto może tu pomieszkać. Dla mnie byłoby to powrotem do dziecięcych marzeń. Domek usadowiony na kamiennej podstawie z jednej strony wita nas rezydencjalnym frontem, z drugiej - otwiera widok na sielskie jezioro i łąki. Zachwyca mnie szczodrość, z jaką projektant wpuszczał naturę do środka. Domek jest zalany światłem. Potężne okna, z drugiej strony, pozwalają kontemplować niepowtarzalny widok z każdego miejsca domu. W środku mamy niekoniecznie to, czego możemy się spodziewać po skromnej rezydencji w tak wspaniałym otoczeniu. Czystość i umiar, owszem, ale też nowoczesny minimalizm.

Wygodny pokój dzienny koi nasze nerwy bielą i drewnem. Minimalistycznie zaprojektowany pokój uwodzi harmonią czarnych, skąpo rozstawionych dodatków. Potężna oferta dla wielkiej rodziny - narożnikowa sofa, cały zestaw wypoczynkowy sprawia, że czuję się zaproszona na kolację.

Nowoczesne podejśćie do projektu zaowocowało wspaniałą, dodatkową kondygnacją. Z półpiętra widać cały pokój, a zarazem ma się zapewnioną prywatność. Dom jest pełen bardzo ciekawych chwytów typowych dla bardzo współczesnego designu. Szklane stopnie schodów sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu. Trzy dominujące kolory: czerń, biel i drewno, odpowiadają za klasyczne piękno. Podbija je dodatkowo fortepian. Rzadki dziś gość w domach. Nowoczesny kominek zamknięty w alumioniowej bryle współtworzy urok miejsca, które nadaje się najlepiej do zatonięcia we własnych myślach, lub ciekawej rozmowie. Nie wiem jak wam, ale mnie chwyta za serce także sypialnia. Niby tyle szarości, ale jednak wygrywa z jaskrawościami, które mogłyby tylko zepsuć równowagę.

Źródło: Savills
Źródło: Savills
salon z widokiem na jezioro i kominkiem Źródło: Savills
salon z egzotyczną drewnianą podłogą Źródło: Savills

Salon w rozmiarze XXL - tylko dla wybranych. Srebrne poduszki na białej tkaninie to wymagający zestaw. Ale mam wrażenie, że warto ryzykować.

nowoczesny dom z drewnianą podłoga  i białymi meblami oraz antresolą Źródło: Savills
szklane schody w domu Źródło: Savills
czarna kuchnia nowoczesna w domu aranżacje projekt Źródło: Savills

Kamienna ściana zakłóca łagodność. Łamie blask podłogi i kuchennego segmentu.

widok na jezioro z domu okna balkon Źródło: Savills

W kilku miejscach mamy takie kolorowe akcenty. Robią piorunujące wrażenie na powściągliwym tle.

sypialnia z widokiem na wiodę jezioro za oknem Źródło: Savills
łazienka z widokiem na jezioro nowoczesna w marmurze Źródło: Savills
dom nad jeziorem Źródło: Savills

Szuwary, jezioro, nieskończona przestrzeń, góry w tle. Nie chcielibyście przeżyć tu prawdziwej, letniej burzy?