3 pokoje w Sztokholmie

Szwedzka bohema, filmy rewolucji seksualnej lat siedziemdziesiątych, zbuntowane malarstwo - myli się ten, kto kraje północy kojarzy jedynie z powściągliwym chłodem. Oto sztokholmski apartament, który korzysta z najlepszych wzorców stylu swojego kraju, a zarazem oddaje artystyczną duszę jego mieszkańców.

Szaleństwo kolorów, gdzie barwne promienie jaskrawo odbijają się na białym tle, przejawia się nie tylko w ściennych malowidłach, ale nawet - na przykład - na błękitnych deskach regału. Kontrastujące z tą jasną parą głęboko ciemne deski sufitowe dają dramatyczny kontrast. Już po przekroczeniu progu jesteśmy przekonani, że wchodzimy do mieszkania o artystycznej aranżacji. Tym bardziej, że przecież sięga się tu po odważne kolory - plamy różu, żółtego, fioletu.

Schludne deski i rezygnacja z nadmiaru mebli ratują poddasze przed dusznością. Przestrzeńn jest zunifikowana nie tylko brakiem drzwi, ale też klamrą kolorystyczną. Ceglaste ściany tworzą granice między pokojami. Różowe zasłony zapowiadają rokokowe słodkości wyściełanych krzeseł, ozdobne, kunsztownie zdobione dodatki z miedzi - jest tu ciekawa mieszanka oszczędnej nowości z drogocennymi, często ze względu na wartość sentymentalną - dodatków.

salon i dekoracja ścian obraz kolorowy wielki
kolorowy salon w mieszkaniu na poddaszu
jadalnia na poddaszu kolorowe dekoracje ścian
mieszkanie na poddaszu
salon na poddaszu
piękne kolorowe mieszkanie na poddaszu
kuchnia na poddaszu

Dramatyczne napięcie wniesione przez stropowe deski jest doskonałym pomysłem dla tego apartamentu. Nic tak nie określa jest artystycznego charakteru. Wyobraźcie sobie, jak blisko banału znaleźlibyśmy się bez nich.

biała kuchnia nowoczesna w mieszkaniu na poddaszu
aranżacja nwętrz na poddaszu
różowa sypialnia na poddaszu

Pluszowy róż? Wspaniałe. Miękkość można docenić nawet na zdjęciu.

niebieska sypialnia na poddaszu

Poddasze w chłodnej wersji bawi nas urozmaiceniem wzorów. Gładka para bieli i błękitu jest więc podbita energią.

Morelowe łóżko z zagłówkiem? Ale spójrzcie na tę konsekwencję, powtarzaną także w kolejnych pokojach - odważny kolor jest zwielokrotniony, chociażby na zasłonie i kapie.

mała łazienka z wanną aranżacja wnętrza
taras z widokiem na miasto