Czar lat `70

Brazylia ze swoimi 203 milionami mieszkańców jest jedną z gospodarczych potęg. Warto poznać jej styl dziś, bo jutro może się okazać, że jest nasz. Będziemy się nimi zachwycać również pod tym względem, skoro dziś jawnie podglądamy czary ich ekonomii.

Ta brazylijska odrębność wynika oczywiście z ciepłego klimatu. Spacer w ulicach Copacabana jest jednak czymś innym, niż picie słabej kawy w Mielnie. Kolor rozsadza ten dom we wspaniały sposób: konsekwentnie i bez tanich szaleństw.

Ten loft został zaprojektowany przez Luisa Fernanda Grabowskiego. Na usta ciśnie się słowo "bogactwo", bo naprawdę widać tu doskonały przepych wspaniałości designerskich. Loft jest nabity sprzętami jak najlepsza bombonierka, a zarazem trwa w doskonałym ładzie. Mieszkanie jest umeblowane wyrafinowanymi przedmiotami i kontrastuje z tym szorstkość ceglastych ścian i surowego suiftu. Zamiast ścian dzielących pokoje, mamy ladę i szafę, które spełniają tę funkcję.

Kolory rozpinają się na skromnej, brązowo-szarej palecie. Ale widać nieskończone możliwości odcieni. Najwięcej jest tu na szczęście ciepłej pomarańczy, która sprawia, że już na sam widok pokoju chcemy zdjąć zbyt gruby sweter. Ścianę pokrywa takie mnóstwo obrazów i fotografii, że zadzwiający jest uporządkowany efekt. A jednak konsekwencja, z jaką dla każego przedmiotu znaleziono tu jego własne miejsce, daje doskonały efekt. Ten loft jest dla mnie typem miesiąca. Choć wiem, że niełatwo będzie go zaadaptować do polskiej rzeczywistości.

Źródło: Casa Cor
Źródło: Casa Cor
Źródło: Casa Cor
Źródło: Casa Cor
Źródło: Casa Cor
Źródło: Casa Cor
Źródło: Casa Cor