Współczesne życie mozaiki

Znanan już w antyku, popularna w Egipcie, mozaika niezmienne ozdabia nasze domy. Jej współczesne wcielenie oznacza nieskończoną ilość kształtów i kolorów. Tu wybrałam dla was mozaikę w kuchni i łazience. Jest uniwersalna, ponieważ jest praktyczna. Zdobi, a tak łatwo utrzymać ją w czystości. Drobne płytki mogą układać się we wzory, pokrywać całą ścianę, lub być tylko niewielkim, ale znaczącym dodatkiem. Sprawdźcie sami, jak wiele odcieni może mieć współczesna mozaika.

Wystarczy pokryć drobnymi płytkami jedną ścianę, lub nawet jej fragment, żeby nadać ton całej łazience. Szarość doskonale idzie w parze z drewnem, prawda?

To mój ulubiony przykład. Duża mozaika kładziona metodą z przerwami, układa się w spójny wzór. Doskonale dopasowano ją do kolorów schludnej kuchni.

Szklane krążki szalenie zdobią. Są chłodne, przywodzą na myśl nadmorski klimat i doskonale pasują zarówno do łazienki, jak i do kuchni. Warto zastanowić się nad kolorem fugi. Ten jasny dość szybko może stać się ciemny od zanieczyszczeń.

Mozaika w brązowym odcieniu świetnie pasuje do drewna i dodatków w stylu eko. Ta wygląda jak apetyczne plastry miodu i dodaje łazience tak pożądanego w niej, przytulnego ciepła.

Grafitowa wersja w postaci małych płytek pokrywa ścianę i obudowę wanny. Nie potrzebujemy już żadnych dodatków.