Ucieczka w spokojne regiony

Jeśli tylko przyjmiecie zaproszenie do Clifton Hill w Melbourne, zobaczycie dom zamieszkany przez architekta. Oto i on, odświeżony, przebudowany, pozostający w łączności ze swoim pierwotnym, edwardiańskim stylem, wybijający się jednak na niepodległość licznymi przeróbkami i nowoczesnością.

Z zewnątrz nic nie budzi naszego niepokoju: klasyczny, spokojny dom, jakich wiele. Ale w środku zaczyna się jazda bez trzymanki. Kamienna podłoga, luksusowego rozmiaru sofa, ekologiczna wykładzina, a to wszystko polane sosem naturalnego światła bez skrępowania dostającego się do środka przez potężne okno.

Całe wnętrze powala rozmachem. Jego urok jest zbudowany na wielkich płaszczyznach. Zamiast bibelotów, mamy całe ściany mebli, wnękową szafę zasuniętą prostymi deskami. I, jakby zupełnie na odwrót, to co zwykle widzimy w salonie, spotykamy w łazience - perski dywan wita nas przy wannie. Doskonały jest też szary korytarz uniesione w stylistyczne niebo kolorową jak tęcza wykładziną. Vintage miesza się ze współczesnością na każdym kroku.

Źródło: Branov Design
Źródło: Branov Design
Źródło: Branov Design

Zwierzęce skóry na kamiennej podłodze mieszają style i dodają potężnej przestrzeni trochę humoru.

Źródło: Branov Design
Źródło: Branov Design
Źródło: Branov Design

Jeśli lubicie ład i porządek, ta sypialia do was przemówi. Szara wykładzina i prosta, choć potęża szafa tworzą męskie, opanowane pomieszczenie.

Źródło: Branov Design