10 Pomysłów na kuchenne odświeżenie

W kuchni zawsze coś się dzieje. Sprytne rozwiązania ułatwiają nam życie. Zobaczcie co dla was przygotowaliśmy. Oto 10 pomysłów kuchennych rewolucji:

Cienkie jak papier półeczki rzadko widujemy w kuchni. A przecież również ona może być miejscem, w którym z radością pochwalimy się kolekcją kamieni i butelek. W tym pomyśle najbardziej podoba mi się naszpikowanie subtelnych półek równie delikatnymi kwiatami. Cienkie łodyżki nie narzucają się i doskonale zdobią.

Cebulowe kłopoty - nie wiem, jak wy, ale dla mnie to stały problem. Nie wiem, gdzie ją przechowywać. W lodówce się nie powinno, a przecież nie będę jej trzymać na blacie. Podobnie jest z chlebem. Koszyk nie pasuje do zabudowy, a na chlebak nie mam miejsca. Szuflady wypełnione koszami na cebulę i zamykanym pojemnikiem, w którym chleb nie obeschnie, to strzał w dziesiątkę.

A oto naprawdę ciekawy pomysł na przechowanie wina. Zamiast stawiać w kuchni osobny stojak, możemy wykorzystać wąską ścianę. Wnęka jest prawie niewidoczna, a zmieścimy w niej niezłe zapasy. No i wino zawsze będzie pod ręką.

Jak się okazuje, babcina kuchnia niejednym nas zaskoczy... Pozornie nic nie może czychać w tych zdobionych żłobieniami, klasycznych szafkach. A jednak! Prawda, że ten prosty patent rozwiązuje wiele kuchennych problemów?

Właściciel tej kuchni zbierał słoiki po obiadkach dziecięcych. Wy pewnie też macie gerbery w spiżarni. Trzeba się trochę napracować, żeby zamiast fabrycznej etykietki wzbogacić je niepowtarzalnymi ozdobami. Ale efekt robi wrażenie.

A oto kuchnia, która właściciwie nie potrzebuje już spiżarni. Dostępne miejsce jest wykorzystane tak perfekcyjnie, że aż trudno uwierzyć w możliwości zwykłych szafek. Z pomysłów godnych podpatrzenia - szafka na chleb!

Każdy dzień kończyłby się dobrze, gdybyśmy dobrze go zaczynali. Może kredowa tablica pomoże nam zaplanować całodzienną serdeczność? Przyda się też tam, gdzie domownicy mijają się w drzwiach. Zamiast listów - jasna deklaracja.

Garnki i patelnie to wyjątkowo trudni partnerzy do współpracy w kwestii przechowywania. Są za duże, rozsadzają i rysują szuflady. Może ten stojak na patelnie trochę wam pomoże? Podoba mi się też ten stworzony do gromadzenia form do pieczenia. Z nimi też mam stały kłopot.

A oto jeszcze praktyczniejsza wersja znanych nam szuflad na talerze. Spód z dziurami i drewniane tyczki pozwalają w dowolny sposób zmieniać sposób wykorzystania szuflady. W zależności od tego, co właśnie chcemy w niej przechowywać.

Oto siła prostoty! Sztabka magnesu i już nie trzeba się martwić co zrobić z pokaźną kolekcją noży. Nikt, kto często działa w kuchni, nie lubi chować ich w szufladach.