Turkusowe wnętrze i kolorowy ogród

Pępek świata - gdzie dziś jest? W Chinach? A chcielibyście tam żyć? Więc gdzie, skoro od dawna nie w Europie? Indie? Ciekawe dla turysty, ale trudno byłoby się nam tam zadomowić. Azymut zdecydowanie na Amerykę Południową. Brazylia jest światowym tygrysem i warto odliczać lata do olimpiady, bo na pewno będzie na co popatrzeć. Na razie zaglądamy do domu pary Brazylijczyków.

Są młodzi i lubią smakować życie. To widać po łączeniu kolorów i faktur. Ostra cegła i psychodeliczna wersja Beatlesów, parkowa ławka i ciemnofioletowa ściana, po której pną się zdezorientowane rośliny. Modrakowa farba i grzecze panele, a do tego cztery krzesła z czterech różnych bajek. Grzeczne kuchenne meble i wzorowy ład, a obok kolorystyczne szaleństwo kwadratowych płytek w barwach świata. Najbardziej zazdroszczę im patio z zewnętrznym piecem. Siedzieć w takim miejscu w środku lata i chłonąć doskonały chaos kolorsytny, to byłoby coś. W Brazylii tych ciepłych dni jest jednak nieco więcej, niż u nas...

Na każdym kroku w tym domu mieszkańcy podkreślają swoje "ja". Widać, że wspomagali się projektantem. Ale zarazem trudno uwierzyć, że ktoś narzucił im styl. Przeciwnie, z każdego zakątka przebija młodość, nieskrępowanie, czysta radość z urządzania własnych czterech kątów. Dorosłość miesza się z dzieciństwem, jak choćby w tej pięknej klatce schodowej, gdzie na piętro wiodą nas wypisane na ścianie sentecje, a wita przedziwny stolik mają co najmniej dwie dekady na karku.

ściana z gegły salon aranżacje wnętrz Źródło: Brasil
ceglana ściana w salonie aranżacje wnętrz Źródło: Brasil
pułki pod telewizor na ścianie Źródło: Brasil
fioletowa ściana w ogrodzie z ławką Źródło: Brasil
turkusowe ściany w domu kolory farb do ścian Źródło: Brasil
turkosowa ściana w domu kolory farb do ścian Źródło: Brasil

Elvis wiecznie żywy. Ale trzeba dodać mu trochę psychodelii. Czasy rock`n`rolla się skończyły. Ale dzieci kwiaty wciąż są wśród nas.

kuchnia z fajnymi płytkami Źródło: Brasil
kominek na dworzu fajna aranżacja ogrodu Źródło: Brasil
taras w ogrodzie aranżacja Źródło: Brasil
kamienna schody w domu Źródło: Brasil
łazienka z zieloną mozaiką Źródło: Brasil
sypialnia z różową tapetą i niebieską ścianą Źródło: Brasil
fotel w pasy błękitno zielono żółty Źródło: Brasil

Co za dużo, to niezdrowo? Ale tu przecież wcale nie ma nadmiaru. Kluczem jest kompozycja. Jeśli chcemy gromadzić kolory, to wstrzymajmy się z dorzucaniem miliardów wzorów. Pasek nadał ton, kolory nie dały się wyprzedzić.