Inspirujące mieszkanie artystki

Lubicie buldogi? W takim razie spodoba się wam mieszkanie fotografki Janelle. Jej czworonożny pupil jest tu jednym z bohaterów. Po obejrzeniu tego mieszkania zastanawiam się, czy moje koty nie powinny się obrazić, że nie poświęciłam im ścian i mebli:)

Janelle kocha jednak nie tylko swojego psa. Uwielbia też kolory i jest odważna. Sięga bowiem po paletę, którą raczej rzadko widujemy w mieszkalnych wnętrzach. Limonkowy, musztardowy, wodnisty turkus - takie właśnie kolory zdominował to elektryzujące pomysłowością, nowatorskie i młodzieńcze wnętrze.

Janelle wpadła na weiel pomysłów, których możemy jej zazdrościć, albo starać się przenieść do siebie. Buldożek pojawia się w dziesiątkach odniesień. Są jego portrery, rzeźby, figurki. Nawet psie miski zostały zaaranżowane tak, że mamy do czynienia z czymś na kształt mini-jadalni ukoronowanej oprawionym portretem. Mnie za serca chwyciła wspaniała, usiana tropikalnymi kwiatami tapeta. Jest nowoczesna, a zarazem forma wzorów odsyła nas do stylu art deco. Mieszkanie jest pełne fascynujących elementów w jakimś wariancie dominujących kolorów. Jest ciekawa lampa na zielonkawym, rzeźbionym stojaku. Jest absolutnie niezwykły kominek, który przypomina raczej groszkową rakietę kosmiczną. Miękkość dywanu tonują chłodne sofy, które znów urozmaica radosna twórczość poduszek.

Nie da się również ukryć, że Janelle kocha fotografię. Widzieliście kiedyś tak wspaniałą kolekcję aparatów fotograficznych. Kto obejrzy te stare Laici, może przypomnieć sobie epokę sprzed smartfonów.

U Janelle uderza mnie też odwaga (widzieliście niebieskie, psie zady pełniące funkcję wieszaków), ale zarazem porządek. Mieszkanie zachowuje przestrzeń i umiar, mimo obsesyjnie akcentowanych kolorów. U Janelle nigdy nie jest nudno.

Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle

Janelle lubi zbierać. Nie tylko aparaty fotograficzne. Jej artystyczny zmysł pozwala zobaczyć potencjalne piękno w przedmiotach.

Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle
Źródło: Janelle

Chłodna i bardziej stonowana w kwestii zdobień sypialnia pięknie wita nas hipnotycznym wzorem. Jak na tematyczne mieszkanie przystało, dominujący motyw pojawia się także tu, również na pościeli. Świetnie pasuje do niej ciemne drewno łóżka.

Źródło: Janelle
Źródło: Janelle

A oto i ona: królowa Alice w swoim orientalnym królestwie. Jak widzicie, nawet w jej zakątku jest kolorystyczny temat. Czy psy lubią zieleń? Pytanie!