Orientuj się na Orient

Orientalne inspiracje pomagają mi złapać ostatnie promienie uciekającej wiosny. Znalazłam te zdjęcia domu w australijskim Melbourne i zachwyciły mnie.

Lubicie niebanalne zestawienia? Sięgnięcie do tradycji Azji na pewno pomoże w stworzeniu takich właśnie wnętrz. Pięknie zadbana podłoga z soczystego drewna kontrastuje tu z nieskazitelną bielą mebli. Są kunsztownie zdobione i gustownie wybrane w sklepach z antykami, lub zamówione o projektanta inspirującego się przeszłością.

Najbardziej jednak wybijają się tu dodatki. Ze ścian spogląda na nas cesarzowa w tradycyjnym stroju. Cesarska para strzeże godności posiłku. A w sypialni pojawia się nawet pozłacany Mao Tse Tung ze swoim przesłaniem dla ludzkości.

Poza obrazami, zadbano tu również o inne znaki zachwytu Azją. Lampki, rzeźby, bogato zdobiony dywan - wszędzie tu zobaczymy orientalny charakter.

Mnie najbardziej jednak spodobał się taras i zieleń pojawiająca się w tym domu. Na samym tarasie olśniewają pękające kwiatami magnolie. Typowo orientalne meble ogrodowe sprawią, że zwykła sjesta w środku miasta będzie wydarzeniem. A co sądzicie o oszklonej wnęce pełnej zieleni, widocznej z sypialnianego łóżka?

orientalny salon Źródło: Kilda West

Biały salon z rzeźbieniami na ścianach porywa swoją wschodnią nutką. Antyki w wersji białej są dobrym wprowadzeniem do złotych, nawiązujących do kultury Cesarstwa Chińskiego, dodatków.

orientalny dom porośnięty winoroślą Źródło: Kilda West
orientalny taras Źródło: Kilda West

Najwspanialsza część tego domu: urozmaicony, naszpikowany szczegółami i pełen bujnej roślinności taras pozwoli wam zapomnieć o bliskości zachodniego miasta.

orientalna jadalnia Źródło: Kilda West
orientalny biały salon bogato zdobiony Źródło: Kilda West
barek w orientalnym domu Źródło: Kilda West
kominek w orientalnym domu Źródło: Kilda West
kominek w sypialni i telewizor w orientalnie urządzonym domu Źródło: Kilda West
orientalnie urządzony dom Źródło: Kilda West
gaerderoba w orientalnie urządzonym domu Źródło: Kilda West
mały salon w orientalnym domu z wyjściem na ogród Źródło: Kilda West
domowe spa w orientalnym domu Źródło: Kilda West
orientalny ogród i schody Źródło: Kilda West
podwórko orientalne Źródło: Kilda West
dom w stylu orientalnym porośnięty pnączami Źródło: Kilda West