Szarości Szwecji

W tym świetnym apartamencie w szwedzkim mieście Solna mieszka projektantka jednego z najmodniejszych sklepów krajów północy: Brittfurn. Na 74 metrach kwadratowych usytuowanych na narożniku czwartego piętra łatwo dostrzec harmonię i kilka odświeżających pomysłów. Ale w przypadku tego mieszkania warto oglądać zdjęcia uważnie, albo po prostu do nich wrócić. Dopiero wtedy docenicie kilka pomysłów, które nie rzucają się w oczy, a decydują o wspaniałym efekcie.

Mieszkanie tonie w odcieniach szarości, od ciemnego grafitu, aż po jasn beż. Chłodny, opanowany kolor tworzy świetne, opanowane ramy dla różnych zabiegów. Rozgościł się zarówno w sypialni, jak i w kuchni, dużym pokoju i nawet łazience. 

Ta ostatnia jest stosunkowo najmniej atrakcyjna: pozbawiona ozdób, jest skupionan na schludnym ładzie białych, drobnych płytek urozmaiconych ciemnymi wstawkami.

Są w tym mieszkaniu elemnty, które naprawdę zaskakują. Mam na myśli szczególnie fragment surowej ściany z cegieł odsłoniętej, jak przypadkowe odkrycie, w kuchni. Wspaniale kontrastuje z minimalistycznym chłodnem metalowego sprzętu i czystych linii szarych mebli. Co ważne, te fragment łączy kuchnię z narożnikiem, w którym znajdziemy trochę spokoju na zabytkowym fotelu, z książką na kolanach.

Inny pomysł to brytyjska kratka w popartowych kolorach na ścianie jednej z sypialni. Udanie burzy pozorną nudę szarości. Tę samą funkcję pełni staromodny dywan w drugiej sypialni. Ważne są też takie elementy, jak kolorowe poduszki i fragment fototapety w dużym pokoju.

czarne ściany i biała podłoga drewniana w salonie Źródło: Corner Apartment
salon z ciemnymi ścianami i jasną podłogą Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment
czarna kuchnia z hokerami Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment
nowoczesna czarna kuchnia Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment

A może taka wycieczka w inne stylistyczne rejony? Mała jakma kominka jest ledwie zauważalna na białej ścianie, ale za to jak wspaniale koresponduje z nagle odkrytą ceglastą ścianą!

Źródło: Corner Apartment
fioletowa tapeta w kratę w sypialni Źródło: Corner Apartment

Brytyjska kratka, popartowe barwy i kolekcja czarno-białych zdjęć. Jak łatwo ozdobić nieskalaną biel sypialni. Nie będzie Wam brakowało dodatkowych ozdób?

sypialnia bez mebli Źródło: Corner Apartment

Dywan mówi wszystko o mieszkańcach. Bogate, miękkie łóżko przykryte czarną kapą i staromodne lustro w ciężkiej ramie tworzą ciekawe, dość nietypowe zestawienie.

białe i czrne kwadratowe płytki w łazience Źródło: Corner Apartment
Źródło: Corner Apartment
kanapa na balkonie Źródło: Corner Apartment

Różowa sofa i kolorowa poduszka pomogą nam przyjemnie powitać niedzielny poranek z widokiem na Solna.

Źródło: Corner Apartment

Niewielki balkon został ciekawie oświetlony. Rasowego wyglądu nadały mu surowe cegły skontrastowane z ciepłym drewnem.