Ukojeni bielą

Jak żyje przyszłowiowy Nowyj Russkij? Często ironicznie myślimy, że bogaty moskwianin to na pewno pozbawiony gustu dorobkiewicz. Ciekawe, czy mieszkaniec Moskwy tak samo mysli o zamożnym warszawiaku? Jedno jest pewne: ten 130-metrowy apartament udowadnia, że życiowe aspiracje współczesnego Rosjanina są podobne do naszych. Żyć wygodnie, nowocześnie i ze smakiem.

Ten apartament na pewno spodoba się każdemu, kto w swoim domu chce uciec od zgiełku i bieganiny codziennego życia. Kojące kolory i minimalizm uspokoją nasze rozbiegane spojrzenie i wyciszą nasze myśli po całym dniu, Do mieszkania wchodzimy przez oszczędny korytarz, w którym całkowicie schowano przed wzrokiem rozpraszające przedmioty. Cały apartament spaja kolorystyczna koncepcja. Barwy są dobierane z jasnej palety i oscylują od bieli poprzez szarość aż po ciemny grafit. W sypialni łączą się z czernią. Kto lubi takie chłodne zestawienia, ten doceni to moskiewiskie wnętrze.

Jadalnia jest całkowicie pozbawiona ozdób i tylko bordowy obraz na ścianie łamie konsekwentną kolorystykę. Sypialnia wspina się na wyższe piętro luksusu i ma w sobie posmak przepychu. Zawieszone nad podłogą łóżko, ozdobna lampa i eklektyczny fotel sprawiają, że zostaje utrzymana odwieczna zasada: sypialnia jest nieco inna niż reszta mieszkania.

Wyróżnia się też, co oczywiste, pokój dziecka, w którym jest wiele żywych kolorów. Ale nawet on zdominowany jest przez szare ramy i chłód ceglastej ściany. Czy jesteście przekonani, że dziecko polubi taką przestrzeń?

Najbardziej tradycyjnym miejscem jest łazienka. Łamie chłodną dyscyplinę całego apartamentu i pozwala ogrzać się w cieplejszych kolorach płytek i marmurów.