Kolory Karima Rashida

Jak on to robi? Zrozumienie fenomenu Karima Rashida nie jest łatwe. Jeśli pomyślimy na spokojnie, że zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich możliwych kolorów z palety tych najbardziej jaskrawych i oddalonych od natury, może nam się zakręcić w głowie. Jeśli do tego dodamy zmieszanie na niewielkiej przestrzeni hipnotycznych wzorów, kręcącyc się w oczach kół, wirujących okręgów, kropek, kresek pomnożonych przez tysiąc, już chcemy uciekać. Dodajcie do tego całkowitą rezygnację z naturalnych materiałów i zastąpienie ich całkowicie sztucznym poliestrem, plastikiem i innymi wytworami ludzkiej ręki i przemysłu chemicznego.

A jednak, jeśli w efekcie dostajemy wnętrze zaprojektowane przez Karima, możemy być mocno zdziwieni własną rekacją. Ten apartament znajduje się w nowojorskim Chelsea. Ma już lokatora, wieć jesteśmy spóźnieni. A nie wątpię, że wielu z was chciałoby tu zamieszkać. Harmonia łączenia tego, co wydaje się nie do pogodzenia. Ład utrzymanu we wnętrzu zarzuconym stołami, stołkami, krzesełkami, fotelami. Widoczna koncepcja w pozornie przypadkowym zbiorze plastikowych tworów. Tak, trzeba być geniuszem, żeby osiągnąć taki efekt.

U Rashida dodatkiem i ozdobą są same elementy umeblowania. To mieszkanie dla odważnych, albo takie, które samo ośmiela swoich właścicieli. Futurystyczny kształt stołu zintegrowane z krzesłami sprawi, że wasze śniadania nigdy nie będą nudne. Przygotowywane w hipnotycznej kuchni potrawy raczej nie będą klasyczne. Malinowy dywan zaprasza do salonu, który pęka z dumy kulistych foteli, które nawiązują do modernizmu, ale odczytują go na nowo. Jeśli jesteście fanami "Mechanicznej pomarańczy", możecie mieć swój własny bar "Moloko" każdego dnia.

różowa kuchnia z różowymi szafkami kuchennymi Źródło: Karim Rashid
nowoczesny stolik do jadalni biały z włókna szklanego Źródło: Karim Rashid
różowa podłoga i kolorowe meble w domu Źródło: Karim Rashid
zielona sofa Źródło: Karim Rashid
jaskrawe meble do domu nowoczesnego Źródło: Karim Rashid
salon z kolorowymi meblami Źródło: Karim Rashid

Nigdzie w naturze nie występują takie kształty. Karima pomaga nam się zdobyć na śmiałą dumę z siły człowieczeństwa.

aranżacja wnętrza pełnego kolorów Źródło: Karim Rashid

Królestwo plastiku za tę leżankę!

salon z kolorowymi meblami i czerwoną kanapą Źródło: Karim Rashid

Niby mnóstwo dziwnych kolorów, a jednak wszystkie są wariacją na temat jednego. Pewnie ta wstrzemięźliwość jest jedną z tajemnic sukcesu Rashida.

Źródło: Karim Rashid
zielona łazienka Źródło: Karim Rashid