Biała kuchnia znad morza

Karolina Południowa to jeden z najbardziej konserwatywnych stanów USA. Usiany wietrznymi plażami z białym piaskiem, ma swoich zwolenników. To stan na wybrzeżu i znalazłam dla was kuchnię, która świetnie prezentuje ameyrkańskie rozumienie kuchni wygodnej i funkcjonalnej.

Poranny łyk kawy z widokiem fal z oknem to prawdziwy luksus. Ale humor poprawia już samo umeblowanie tej kuchni. Monotonię nadmorskiej bieli przerywają kolorowe wtręty. Ta kuchnia ma wiele akcentów, które dla Amerykanów są oczywistymi nawiązaniami do ich stylistycznej przeszłości. My możemy po prostu zachwycić się wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni.

Wyspa na środku służy do przygotowywania posiłków, ale także do jedzenia ich w rodzinnym gronie. Jest bardzo rustykalna, ze swoimi inkrustacjami. Harmonia białych mebli i drewnianej podłogi przyjemnie ociepla niewielką przestrzeń. Idealnymi dodatkami są tu świeże kwiaty i pojedyncze naczynia. 

Karolina Południowa to wietrzny stan ze zmienną pogodą. Warto mieć tu takie przytulne schronienie przed kaprysami natury. Dobrze zaopatrzona spiżarnia sprawia, że znajomi chętnie nas odwiedzą. W końcu wiedzą, że zawsze załapią się na coś smacznego.

Marmurowy blat stołu? Solidny i szykowny, a zarazem nie ma tu nic z chłodnego przepychu.

Przestrzeń nie jest duża, ale doskonale wykorzystana. Wysoka zabudowa nie przytłacza. Głównie dzięki jasnemu kolorowi.

Dobrze zagospodarowana spiżarnia to taka, w której panuje ład i wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Ład, spokój, urok codzienności bez gonitwy za technicznymi nowinkami i przepychem.