Współczesny dom rodzinny w RPA

Pracownia architektoniczna Nico van der Meulen projektuje dla ludzi z zasobnym portfelem. Dzięki temu możemy podpatrzeć, jak wyglądają współczesne domy w najlepszym stylu. Głównym celem architektów jest osiągnięcie doskonałej symbiozy między wnętrzem, a otoczeniem i wyglądem domu. Dlatego właśnie pracownia przygotowuje całościowe koncepcje architektoniczne, a w gotowych realizacjach widać, że faktycznie przejście między wnętrzem a otoczeniem jest niezauważalne i transparentne.

Pracownia działa na terenie Afryki, a projekt, który dla was wybrałam, pokazuje jak mieszkają bogaci obywatele RPA. Może zaskoczyć was brak egzotyczności. To rozwiązania, które narzucają nam świeże rozumienie nowoczesności i wygody, które jednak są biskie europejskim gustom.

Jako pracownia doświadczona w projektowaniu dla zamożnego klienta, Nico van der Meuleun wypracowała własne podejście do designu. Luksusowa sypialnia nigdy nie jest tu traktowana jako osobne, wyizolowane pomieszczenie. Musi dzielić styl całego apartamentu. Pokój biurowy i łazienki są wyposażone we wszystkie nowoczesne udogodnienia, która przydają się podczas pracy i godzin odpoczynku. 

Tarasy są często urządzane jak jedno z domowych pomieszczeń, a kuchnie są wzbogacone o bardziej publiczną przestrzeń, w której można przygotowywać posiłki podczas przyjęć tak, by zachować swoją prywatność.

Dom, który będziecie oglądać, ma prostą, geometryczną bryłę, która integruje szkło z metalem. Dokładnie ta sama równowaga została zachowana w środku. Pierwszym zaskoczeniem może być wewnętrzny basen, którego wielkość dodatkowo poszerza szklany sufit i przeszklone ściany wpuszczające do środka słońce. Na środku basenu stanęła platforma, na której urządzono salon. Czy ktokolwiek serio mógłby marzyć o lepszym odpoczynku we własnym domu?

Źródło: Ber House
Źródło: Ber House

Luksus, przepych i piękno. Światło wpada na ten wewnętrzny dziedziniec wypełniony basenem. Przestrzeń do odpoczynku jest zadaszona.

Źródło: Ber House
Źródło: Ber House
Źródło: Ber House
Źródło: Ber House

Kamienne stopnie obok nowoczesnych schodów i szkło sąsiadujące z metalem budują szykowną równowagę.

Źródło: Ber House
Źródło: Ber House

Kolorystyczny rygoryzm. W grafitowym wnętrzu widoczną ozdobą są drobne, żółte dodatki.

Źródło: Ber House

Żółte akcenty kładzione z umiarem zaskakująco rozjaśniają i rozweselają wnętrze. Jasna podłoga z marmuru to wybór najwyższej jakości.

Źródło: Ber House
Źródło: Ber House
Źródło: Ber House

Wiklina i drewno w dużym rozmiarze pozwala sycić wzrok idealnym pięknem tych materiałów.

Źródło: Ber House
Źródło: Ber House
Źródło: Ber House

Designerski fotel także jest tu jak najbardziej na miejscu. Fotograficzna lampa to jeden z tych przedmiotów, które ściągają to wnętrze z podestu zimnego profesjonalizmu i sprawiają, że jest bardziej przytulne.

Źródło: Ber House

Przestrzenna łazienka z naturalnym światłem - szczyt marzeń wielu z nas.

Źródło: Ber House

Sypialnia doskonale wkomponowana w charakter całego domu. Podziela narzucony styl, a nic nie traci ze swej intymności.

Źródło: Ber House