Islandzki chłód

Jak mieszkają artyści? Czasem pewnie zastanawiacie się, czy dom ludzi tworzących obrazy, piszących książki, nagrywających płyty, różnią się od zwykłych wnętrz. Oto przykład z życia wzięty: islandzka malarka pokazała światu jak mieszka razem ze swoją rodziną.

Audur Skula jest malarką dekoracyjną, ale mylicie się, jeśli przypuszczacie, że równie dekoracyjny jest jej dom. Oto dom w całości skomponowany z szarości, daleki jednak od atmosfery mroku lub ponurości. Ten dom przypomina baśniowe wnętrze w starym stylu. Tak można by urządzać zamek, dekorować wielkie, kamienne komnaty. Skula mieszka w tej szaro-srebrnej rezydencji z córkami. Zobaczcie, czy jest czego zazdrościć.

Źródło: Aurskula
Źródło: Aurskula

Mnie najbardziej podoba się ten salon, z szarym kominkiem i sinym od chłodu drewnem komody. Ciepły plusz pomaga się ogrzać, ale wolałalbym, żeby często palono w tym kominku. Zauważyliście, jak potęgują chłód szklane dodatki?

Źródło: Aurskula

Jadalnia może wam wydawać się nieco chłodna, z białymi pokrowcami na krzesłach i kryształową lampą. Faktycznie jest tu niewiele światła i nie ma żadnej roślinności. Nie każdemu przypadnie do gustu całkowita jednolitość kolorystyczna - nawet drewno jest w srebrzystym odcieniu. Ale ja podziwiam konsekwencję.

Źródło: Aurskula

Malarka nie boi się ciemnej kuchni. Wyposażenie błyszczy tu srebrzystym metalem. Nowoczesność miesza się z przeszłością: nad funkcjonalnym blatem wiszą stare lampy z odzysku. Drobna, srebrzysta mozaika wyściełająca ścianę wspaniale urozmaica jednolitą całość.

Źródło: Aurskula
Źródło: Aurskula
Źródło: Aurskula

Wspaniałość sypialni jest zawarta w tym dominującym nad całością zagłówku, który odsyła nas w świetność przeszłości. Ciężka pościel ze złotą kapą i eteryczne zasłonki pozwalają okiełznać mroczny chłód szarej ściany.

Źródło: Aurskula