Hiszpańska obfitość

Przesuwny dach, bliskość natury, nowoczesność - to atuty Casa Selva, świeżego dzieła Luisa Velasco. Hiszpański architekt tworzy dla wymagającego odbiorcy odbarzonego dobrym gustem.

W tym domu najbardziej przyciąga uwagę ogromna ilość światła. Przestronny ze względu na metraż, jest dodatkowo przepastny dzięki słońcu, które swodobnie buszuje po pomieszczeniach bliskich wysmakowanemu minimalizmowi. Velasco nie szuka sposobów na szokowanie. To zdecydowanie tradycyjna, solidna szkoła architektury, w której od zaskoczenia ważniejszy jest faktyczny komfort mieszkańców.

Drewno łączy się tu z kamieniem, a trzecim budulcem jest szkło zmieszane ze światłem. Ogromna ilość zieleni pozwala przypomnieć sobie, że współczesne miasta to miejsca, które zostały wyrwane naturze. Monstrualnych rozmiarów pokoje mogą sprawiać wrażenie nieco pustych, ale ciepła dodaje im wspaniałe drewno, które opatula je od sufitu po podłogę. Klimatyczna cegła pozostawiona w surowym stanie jest daleka od wycieczek rustykalnych, ale pozostaje synonimem domowego uroku.

Ogromne wrażenie w tym domu robi patio, taras i korytarze, które skłaniają do zadumy, odpoczynku i kontemplacji.

Źródło: Casa Selva
Źródło: Casa Selva

Wspaniały taras zapewni nam komfortową izolację w każdych warunkach pogodowych. Szklany dach przepuszcza światło, a jest otwierany, dlatego latem mamy stały dopływ prawdziwego słońca. Nic dziwnego, że w takich warunkach rośliny buchają życiem.

Źródło: Casa Selva
Źródło: Casa Selva
Źródło: Casa Selva
Źródło: Casa Selva

Wspaniałe połączenie czystego minimalizmu, klasycznego ciepła drewna i domowego uroku staromodnego dywanu.

Źródło: Casa Selva

Relaks w promieniach słońca z zapierającym dech widokiem za oknami.

Źródło: Casa Selva
Źródło: Casa Selva

Kuchnia, w której każdy posiłek musi smakować i będziemy za nią tęsknić o każdej porze roku.

Źródło: Casa Selva

Ogromna ilość roślin zastępuje w tym domu mebli. Sprzętów jest tyle, ile potrzeba. Kwiatów - ile duża zapragnie. Przy takiej ilości słońca zakwitną nawet te najbardziej wymagające.