Biały dom

S House stoi w Istambule, a jego wnętrze zaprojektowało studio Tanju Ozelgin. Nowoczesny dom da nam pojęcie na temat codziennego życia współczesnej tureckiej klasy wyższej. Głównym bohaterem tego przestronnego wnętrza jest kontrast silnych kolorów. Buduje napięcie, tworzy strefy odpoczynku, pracy, spokoju, wyznacza miejsca spotkań i sfery czysto prywatne. Już na pierwszy rzut oka widać, że pracownia Tanju Ozelgin specjalizuje się we wnętrzach nowoczesnych, całkowicie pozbawionych sentymentalnych poszukiwań w przeszłości. Zarazem jednak architekci wykazują sporą dawkę dobrego smaku. Jeśli zależy wam na tym, żeby sztuka nowoczesna stała się częścią waszego życia, koniecznie spójrzcie, jak ci designerzy potrafią ją zintegrować z codziennym życiem.

Tanju Ozelgin projektowali w Madrycie, Rosji, Paryżu. Piękno jest uniwersalne i jeśli szukacie kolorytu lokalnego, tureckiej emancypacji w postaci lokalnych nawiązań, możecie być rozczarowani. Ten isambulski apartament ma jednak inne zalety.

Patrząc na pokój dzienny, zazdrościmy przestrzeni, spokoju uosabianego przez dobrze dobrane, klasyczne meble, w których biel przeplata się z czernią. W kuchni kochamy schludną nowoczesność, która oznacza minimalistyczny ład i połysk przydatnych sprzętów z najwyższej półki. Zintegrowane, wbudowane, ukryte, nie epatujące przesadnie ceną, subtelne i wysmakowane sprzęty stwarzają luksusowe ramy wygodnego życia. Organiczne koncepcje, jak wspaniałe, lekkie schody, podkreślone od dołu, z dodatkiem poletka wysypanego ciemnymi kamieniami, zadowolą miłośników równowagi i feng shui. Przechadzkę kontynuujemy w przepastnej jadalni, która podtrzymuje białą dominację, minimalistyczną subtelność i elegancję. Zachwyca regał, pozbawiony sprzętów użytkowych, w swym ogromie w całości przeznaczony do eksponowania lekkich, oryginalnych ozdób. Miłośnicy nowoczesności zachłysną się na pewno łazienką, w której gra światła wycisza nasze zmysły i pozwala odpłynąć w relaksujących falach bulgoczącej kąpieli i szumu telewizora. Nie mam wątpliwości, że to dom nie dla każdego. Ale miłośnicy ascezy w luksusowej wersji marzą zapewne o takim właśnie otoczeniu. 

Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House
Źródło: S House