Kwintesencja stylu angielskiego

Łagodny, kobiecy, wyciszony, delikatny i ponadczasowo piękny - tak wiełu z nas kojarzy się styl angielski. Zatęskniliście za solidną dawką tej estetyki? Znalazłam dla was coś specjalnego. Odpowiada za to projektantka Catherina Huckerby, która stworzyła całościową koncepcję tego pięknego, przytulnego domu. Sprawdźcie, jak łatwo przeszczepić te wzorce w nasze realia.

Biel jest w stylu angielskim najważniejsza. Pociągnięte nią ściany i podłogi tworzą przytulne tło dla kolejnych zabiegów. Zasłonki, firanki, kawałki białego płótna zastępujące drzwiczki w szafkach współtworzą rustykalne piękno jadalni. Zastawa jest widoczna i łatwo dostępna. Klimatyczne dodatki (lustro, lampa) sprawiają, że czujemy się jak w dzieciństwie, w domu ukochanej babci. W takim domu łóżko z kutym baldachimem i biała pościel w drobne kwiatki są naturalnym wyborem. Kuchnia jest najbardziej przytulną przestrzenią w domu, miejscem nieformalnych spotkań z domownikami. Taki też ma charakter: bez zimnej sztywności, która wielu razi w stylu nowoczesnym. Deski, po których przeszły już dziesiątki osób, szafki uginające się pod naczyniami, postarzane szafki z białą, przecieraną farbą na drzwiczkach - w tej kuchni czas biegnie wolniej. 

Salon jest miejscem najwyższej czystości, schludności i rustykalnej elegancji. Sofa i fotele mają luźną tapicerkę zwisającą aż do podłogi, białe stoliki i szafki pozwalają tym lepiej usytuować fotel z delikatnymi, niebieskim wzorem. W całym domu roi się od unikatowych dodatków, takich jak stary fotel z odświeżoną tapicerką, pięknie zdobione koce i poduszki. W tym domu nowego znaczenia nabiera powiedzenie "Feel Like Home".

jadalnia w angielskim stylu z białymi panelami Źródło: Catherine Huckerby
sypialnia w angielskim stylu z łóżkiem z baldachimem cała biała Źródło: Catherine Huckerby
regał z naczyniami w kuchni w angielskim stylu Źródło: Catherine Huckerby
angielska kuchnia starodawna ładna aranżacje wnętrz Źródło: Catherine Huckerby
pokój w angielskim stylu cały biały Źródło: Catherine Huckerby
łazienka z wanną na nóżkach i białe panele w angielskim stylu Źródło: Catherine Huckerby
krzesło w angielskim stylu Źródło: Catherine Huckerby
guziki i miarka Źródło: Catherine Huckerby
ciemno fioletowe biuro farba do ścian śliwkowa Źródło: Catherine Huckerby
buldog francuski w muszce na kanapie brązowy Źródło: Catherine Huckerby