Radość i nowoczesność

Czy cokolwiek, poza wakacyjnymi domkami, kojarzy wam się z hasłem "architektura Chorwacji"? Pewnie niewiele, albo zgoła nic. Ale mam dobry przykład na to, że tamtejsi projektanci nie zasypiają gruszek w popiele.

DAR612 to pracownia projektująca rodzinne domy. Cechuje ich całościowe podejście do tematu: zajmują się wszystkim, od projektu domu po perfekcyjne wykończenie wyglądu jego wnętrza. 

Jasny, żywiołowy, zabawny i przyjazny dom, który zobaczycie, jest przykładem działalności DAR612. W ogromnej przestrzeni głównego pokoju warto zwrócić uwagę na doskonałej jakości drewnianą podłogę. Nie są to deski z drzewa egzotycznego, tylko swojskie, ciepłe drewno w doskonale komponującym się ze słońcem kolorze. Niezwykłość tego aneksu połączonego z jadalnią tkwi w odwadze projektantów. Odnosi się ona do układu pomieszczenia i kolorów.

Kuchnia jest pomalowana na ciemnomalinowy kolor. Lustro w ozdobnej ramie jeszcze bardziej pozwala nam ulec złudzeniu, że to wcale nie kuchnia. Kamuflaż jest prawie doskonały. Z daleka widzimy tylko wyciąg i subtelny kran. Patrząc ze strony jadalni jesteśmy oczarowani zintegrowaniem szafki ze zlewozmywakiem z półką na książki. Właśnie kolekcja książek wita nas swoimi żywiołowymi kolorami.  

Odwagi wymagało połączenie malinowej kuchni z dominującym w jadalni, pomarańczowym obrazem. Dynamiczne, nie pozostawiające nas obojętnm połączenie, które wcale nie jest konfliktowe, wnosi twórcze zamieszanie,  Biały, nowoczesny stół z kompletem plastikowych krzeseł pozwala zachować wygodę przy starannym podkreśleniu stylu.

To dom kontrastów. Nowoczesny stół sąsiaduje z antyczną komodą z kolonialnym stylu. Salon jest wypełniony niskim, minimalistycznym narożnikiem z niską, prostą szafką pod telewizor. Jak wszędzie, także tu pierwszoplanowym bohaterem jest ogromny, współczesny obraz. Widać, że jego kolory narzuciły barwy reszcie wystroju. 

Łazienka zaskakuje dwubarwną ścianą, która przypomina nam szkolne toalety. Ozdobna lampa nie jest częstym gościem w tym pomieszczeniu, podobnie jak sypialniane lustro. 

Ten dom jest esencją eklektyzmu w doskonałym i dość luksusowym wydaniu.

fajne mieszkanie dla młodej osoby Źródło: DAR612
różowa farba na ścianie w kuchni Źródło: DAR612
kolorowy salon dla młodej osoby Źródło: DAR612
dekoracje ścian w domu obraz niebieski Źródło: DAR612
aranżacja łazienki efekt przybrudzonych ścian Źródło: DAR612
łazienka w chorwacji złoty kolor ścian Źródło: DAR612
stół do jadalni biały Źródło: DAR612
fajna kuchnia z wyspą i blatem z książkami Źródło: DAR612