Ekscentryczny zachodni Londyn

Potężne mieszkanie w zachodnim Londynie, które możecie obejrzeć na stronie Domus Nova, zwróciło moją uwagę nie tylko rozmiarem. To po prostu idealne miejsce na niekończącą się imprezę! A jednocześnie to mieszkanie uderza różnorodnością. Każdego pomieszczenie jest urządzone w innym stylu. 

Okazały salon kusi kolekcją ciężkich, ozdobnych kinkietów i mnogością foteli sąsiadujących z przepastną sofą. Puszysty dywan, miękkie meble w doskonale dyskretnych kolorach czarująco zapraszają do środka. Cztery głębokie fotele zebrały się przy stole jak ekscentryczne towarzystwo, które musi znaleźć wspólny język. Osobną sprawą jest niespoykany kontrast białej podłogi i czarnych ścian! Sami przyznacie, że zwykle to rodzeństwo wystepuje w odwrotnej konfiguracji.

Rezydencja jest zbiorem wymyślnych lamp z różnych stylów i epok. Poza tym widać, że mieszkańcy mają zmysł artystyczny i uwielbiają zbierać rysunki oraz zdjęcia. Wielkich rozmiarów obrazy wręcz wołają z tła czarnych ścian. Kuchnia jest uosobieniem lekkości, a sąsiadująca z nimi klatka schodowa z przytulnymi, drewnianymi stopniami prowadzi ku kolejnemu zaskoczeniu. Namalowany na ścianie pies kontempluje równie artystyczną komodę ze stosem książek. Groteska, która musi wywołać usmiech.

Jedna z łazieniek wręcz szokuje malinowo-czarnymi pasami na ścianach. Te kolory idealnie komponują się z lśniącymi na czarno płytkami okalającymi wannę. Druga łazienka uderza sentymentalnym malunkiem, sztukaterią i rustykalnym klimatem. Jakby tego było mało, na piętrze, obok czystości bieli wita nas kusząca jak wiosenne lody malinowa ściana. W stanie kompletnego zachwytu warto wykonać telefon do przyjaciela. Angielska budka telefoniczna czeka w pełnej gotowości...

Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova
Źródło: Domus Nova