Biały apartament w Goeteborgu

To mieszkanie, zaaranżowane dla grupy studentów w Szwedzkim Goeteborgu, mocno zmieni nasze spojrzenie na małe M dla kilku osób. Kiedy patrzymy na te zdjęcia, nie sposób uwierzyć, że mieszkanie ma jedynie 39 metrów kwadratowych. Przestronne? To pozór. Ale zobaczmy jak udało się to złudzenie osiągnąć!

Sześć okien, przez które wlewa się fala dziennego światła, aneks kuchenny i pokój otwarty na resztę mieszkania - to naprawdę pomysłowy układ. Przy tak niewielkim metrażu wręcz jedyny sensowny. Poza tym kolor. Biel wzbogacona jasnymi dodatkami odpowiada za dodatkowe rozszerzanie przestrzeni. Mmieszkanie jest wysokie: ściany mają aż dwa metry osiemdziesiąt centymetrów. W końcu ta kawalerka znajduje się w XIX-wiecznej kamienicy. U nas też jest sporo pomieszczeń, które można tak zaaranżować.

Kuchnia jest biała, z bardzo prostą zabudową wzbogaconą jedynie ascetycznymi półkami. Prosta sofa, najzywklejsze szafki, skromny stół i schludne krzesła tworzą ułożone wnętrze. Efektowne są natomiast artystyczne dodatki, które tym bardziej wybijają się na tym zgrzebnym tle. Ładne plakaty, estetyczne kwiaty w ciekawych doniczkach, solidny stół, stylowy stolik kawowy z lat pięćdziesiątych współtworza atmosferę twórczej gotowości, idealnie oddającą stan ducha mieszkańców.

Źródło: Stadshem
Źródło: Stadshem
Źródło: Stadshem
Źródło: Stadshem
Źródło: Stadshem
Źródło: Stadshem
Źródło: Stadshem

A to już kilka zdjęć z okolicy.. czyż można tu się nudzić?

kolejka górska w wesołym miasteczku Źródło: Stadshem
basen ze skocznią Źródło: Stadshem