Biały loft w Paryżu

Abstraction Active Loft to dzieło francuskiej pracowni Smooth Core. Oto mieszkanie luksusowe, które jest adresowane dla miłośników światła i absolutnej czystości. Biel jest tu boahterem numer jeden.

Najważniejszym pomysłem w tym przestronnym apartamencie było zaprojektowanie oryginalnych schodów. Zakręcane, nieskazitelnie białe, pozbawione balustrad, witają nas szerszymi podestami, które chowają w sobie książki. W ten sposób schody nawiązują dialog z pięknym regałem, który na nieskończonej przestrzeni potrafi zapanować nad imponującym księgozbiorem. Szykowny fortepian jest doskonałym dodatkiem do tego wnętrza o klasycznym sznycie przeniesionym we współczesność.

Mieszkanie buduje kontrast czerni z bielą. Miękka sofa jest zderzona ze zgrzebny, niskim stołem i kominkiem. Wyczyszczona z dodatków jadalnia rozsadza nas bielą, ale cięższym elementem jest drewniany stół z krzesłami. Wspaniała zabudowa ściany z przeszklonymi szafkami pozwoli przechować piękne naczynia. Zarazem jednak stanowi ona zaskakujące przejście do kolejnego pomieszczenia. Pewna surowość jest tu celowo zaplanowana i konsekwnetnie podtrzymuje ją zestaw wypoczynkowy o dobrze skontrastowanej kolorystyce. 

W tym konteście może zaskakiwać, ale bardzo pozytywnie, łazienka. Lśniący granat wpadający w fiolet to kolor wspaniałych szafek. Czystość, ład, brak miejsca na przypadkowość - takie jest całe to paryskie mieszkanie.