Elegnacki loft w NYC

I znów zaglądamy do dzielnicy Tribeca w Nowym Jorku. Oto apartament wystawiony na sprzedaż za bagatela 7 mln dolarów. Jeśli macie tyle na koncie - dobrze dla was. Ale nawet jeśli nie macie, warto rozejrzeć się po okolicy, bo ten apartament to czysta stylistyczna wspaniałość. 

Przepastna przestrzeń jest esencją nowoczesnego eklektyzmy. Stalowe kolumny wspierają wyściełane staromodną boazerią ściany i sufit. Meble starają się wtopić w otoczenie swoimi kolorami ziemi. Mamy za to całą kolekcję niezwykłych pomysłów. 

Zacznijmy od rozsuwanych drzwi złożonych z wielkich, różnokolorowych szyb. Po zsunięciu, mamy niezły kolorystyczny patchwork. który w pomysłowy sposób łączy dwie sfery. Spokojny, bardzo przytulny pokój dzienny przechodzi dzięki nimi bezboleśnie w bajkowy świat pokoju dziecięcego. On ma swoje prawa i swoje kolory, ale zamiast szaleństwa nadmiaru zabawek mamy tu zaskakującą surowość, którą rekompensuje wyobraźnia. 

Drugi salon jest usiany pamiątkami z podróży, orientalnymi motywami, surowymi szezlongami, które jednak wydają się bardzo przyjazne. Centralnym punktem jest jednak soczysty, drewniany regał korespondujący z drewnianym sufirem. Widzicie to szerokie lustro zawieszone między półkami?

Kolejne pomieszczenia oferują romans cegły, drewna, mosiądzu i dziewiczej bieli. Cudownie czysta łazienka zaskakuje sentymentalnymi dodatkami i staromodnym marmurem z wyraźnym wzorem. Pokój gościnny to oswojenie chropowatych cegieł drobnymi elementami: ładną poduszką, ciepłą lampą.

wielki_subtelny_salon Źródło: Tribeca
salon_z_ciekawymi_drzwiami Źródło: Tribeca
pokoj_dziecka_bez_szalenstw Źródło: Tribeca
imponujaca_bilbioteka Źródło: Tribeca
Źródło: Tribeca
wspolczesna_kuchnia Źródło: Tribeca
eksluzywna_lazienka Źródło: Tribeca
czysta_lazienka_z_marmurem Źródło: Tribeca
pokoj_goscinny Źródło: Tribeca