Apartament de luxe

Ten apartament powstał w Kijowie i zaprojektował go dla samego siebie Siergiej Mahno. To miejsce do życia i pracy, wyzwaniem było więc połączenie stylowej koncepcji z wymogami praktycznymi.

Na pierwszy rzut oka apartament wygląda jak luksusowe mieszkanie gdzieś w Paryżu. Ma klimat bohemy Dzielnicy Łacińskiej z mnóstwem dzieł sztuki, panelami, śmiałym łączeniem kolorów. Dom łamie jednak stereotypy i pokazuje, że projektant jest tu panem. Parkiet ląduje na ścianie, fluorescencyjne lampy i wzory rodem z gry Tetris na suficie podnoszą wartość oryginalności tej kijowskiej rezydencji. 

Spójrzcie, jaką siłę mają dodatki. Przezroczyste krzesło z plastiku stoi obok tradycyjnych foteli. Modernistyczne reflektory sąsiadują z ciekawymi lampami z kolorowym, drucianym kloszem. Obfita ilość dzieł sztuki nie kłóci się z ukraińską, wzorzystą tapetą. Hinpnotyzująca ściana w łazience sprawia, że całe wnętrze jest tu płynne i dwuwymiarowe. Obok nowoczesności mamy klasykę w lokalnym kolorycie: stolik z pnia drewna, sztukaterię, staromodną, ciężką lampę. Połączenie światów i stylów we współczesnej przygodzie eklektyzmu.