Dom z kontenerów

Domy z kontenerów w Polsce kojarzą się fatalnie: z miejscem zesłania najuboższych, zadłużonych mieszkańców. Takie plany realizuje kilka dużych miast i niezmiennie budzą opór, zaciekłe manifestacje i prowokują do dyskusji na temat polityki społecznej.

Ale we Włoszech dom z kontenerów powstał na zamówienie i wcale nie z myślą o "elemencie społecznym". Casa El Tiamblo to niebieska, blaszana bryła burząca nasze klasyczne wyobrażenia na temat tego, z czego można zbudować dom. 40 metalowych kontenerów wystarczyło, by zbudować dom fascynujący swoją oryginalnością. Doskonale wpisany w otoczenie, ten dom stał się współczesną wersją rezydencji. Patrząc na niego krytycznym okiem nigdy nie zgadniemy, jaką dozę piękna i wygody kryje w swoim niepozornym wnętrzu. Czeka nas ogromne, ożywiające zaskoczenie.

Niepozorny, odrzucający z zewnątrz, ten dom w środku jest po prostu stylową rezydencją, w której natychmiast zapominamy o pierwszym wrażeniu. Eklektyczne łączenie ozdób w różnym stylu, dobór nowoczesnych elementów, jak duże, wygodne sofy, ciekawe stoliki i wykonane z drewnianych resztek kule świetnie podkreślają stonowaną kolorystykę. 

przytulne_kontenery jako dom tani do zamieszkania Źródło: Casa El Tiamblo
dom_z_kontenerow Źródło: Casa El Tiamblo
dom_z_kontenerow nietypowy niebieski Źródło: Casa El Tiamblo
przestronny_salon w domu z kontenera Źródło: Casa El Tiamblo
taras w domu z kontenerów Źródło: Casa El Tiamblo
ciemna_sypialnia z czarną ścianą i garderobą Źródło: Casa El Tiamblo