Domki dla ptaków

Powoli, ale na szczęście nieubłaganie, wraca moda na dokarmianie ptaków w miastach. Na balkonach w blokach, w przydomowych ogródkach, na drzewach w miejskich parkach coraz częściej pojawiają się karmniki. Kolejny krok to stawianie budek lęgowych dla ptaków. To naprawdę nie jest skomplikownane, ponieważ rynek aż roi się od gotowych produktów. A na zachodzie montowanie budek staje się nową miejską modą. Dlatego wybrałam dla Was kilka szczególnie atrakcyjnych przykładów. Dowodzą, że budka wcale nie musi być szarym, wtopionym w leśne tło przedmiotem. Przeciwnie: może skutecznie ozdobić nasz balkon lub ogród. A obserwowanie zachowań ptasiej rodziny będzie dla nas najlepszą nagrodą za ten niewielki wysiłek i gest w stronę zwierząt.

kanarkowa_budka nowoczesna dla ptaków w lesie Źródło: domki dla ptakow

Oto budka, która nie chce zginąć w leśnym otoczeniu. Kanarkowo żółty front i geometryczny kształt, będący wariacją na temat klasycznej budki, tworzą atrakcyjną całość. A dla ptaków ten kolor naprawdę nie będzie miał większego znaczenia.

budki_z_grzeda dla ptaków domki Źródło: domki dla ptakow

Te domki to miniaturowe wersje duńskich, drewnianych domków. Szara obudowa, wygodne wejście do wnętrza i zielona lub czerwona grzęda wywołają uśmiech u każdego.

domek_strzyzyka drewniana budka dla ptaka Źródło: domki dla ptakow

Ten domek polubią najmniejsze ptaki: strzyżyki, zięby i kowaliki. Wykonany z cedrowego drewna, jest dobrze wentylowany, a zarazem utrzymuje w środku idealną temperaturę. System drabinek na zewnątrz jest zaprojektowany z myslą i zachowaniach dorastających piskląt. Otwór jest takiej wielkości, by wspomnianym gatunkom nie zagroziły żadne większe, groźne okazy.

zabawna_budka ala kamera domek dla ptaków fajny śmieszny Źródło: domki dla ptakow

Ten domek to odpowiedź na współczesną manię podglądania. Domek-Wielki Brat jest stworzony wewnątrz obudowy, która do złudzenia przypomina kamerę miejskiego monitoringu. Grzęda i otwór sprowadzają nas na ziemie.

romantyczne_domki dla ptaków do ogrodu Źródło: domki dla ptakow

Występujące w różnych kształtach lekkie domki z kamionki są piękne i dość sentymentalne. Spodobają się miłośnikom stylu rusytkalnego i właścicielom romantycznych ogrodów.

nowoczesny_domek dla ptaków czerwony wiszący Źródło: domki dla ptakow

Wytrzymały i nowoczesny domek dla ptaków jest produkowany w kilku zdecydowanych kolorach. Spodoba się naszym małym przyjaciołom, a my docenimy jest współczesny wygląd.

karmnik_zieby nowoczesny ptasi Źródło: domki dla ptakow

A oto karmnik ze stali nierdzewnej zaprojektowany dla zięby i szpaka. Wytrzymały na rdzę i nie podlegający zmatowieniu karmnik może być idealnym prezentem. A efekt jest gwarantowany: dla ptaków stanie się najlepszą jadalnią.

drewniane nowoczesne budki dla ptaków fajne Źródło: domki dla ptakow

A oto niezwykłe karmniki dla ptaków, które są ludzką architekturą w wersji mini. Mieć taką kolekcję w ogrodzie - bezcenne.

szklany_karmnik dla ptaków Źródło: domki dla ptakow

Recznie wykonany, szklany karmnik wygląda jak rzecz krucha. Ale wytrzyma każdą, nawet ekstremalną zmianą pogody. A, ponieważ jest przezroczysty, pozwala nam obserwować ptasie zwyczaje. Wystarczy zadbać o to, by ziaren zawsze było pod dostatkiem.