Kubistyczne szaleństwo

Projektanci z Gemelli Design pytają, czy jesteśmy w stanie żyć w świecie obrazów Picassa z jego kubistycznego okresu. Do pytania dołączona jest gotowa realizacja: ten oto dom, który może wywoływać dreszcze, zawrót głowy, łzy lub zachwyt, ale nikogo nie pozostawia obojętnym.

Ten dom to czyste szaleństwo form i barw. Żywe, jaskrawe kolory nie trzymają się żadnych reguł i przeplatają się w pomieszczeniach w takich łamańcach, że przestajemy wierzyć naszemu wzrokowi. Choć nie, jest jedna reguła: kolory są zarezerwowane dla poszczególnych pomieszczeń. Żółta łazienka, fioletowa sypialnia, zielono-bordowa kuchnia i kolejna łazienka - tym razem niebieska - to właśnie ta organizacja.

Kolor spełnia tu funkcję, którą zwykle spełniają dodatki, ozdoby. On dominuje całkowicie, dynamizuje, krzyczy, wycisza się tam, gdzie znika. Ściany mają też zróżnicowane faktury: gdzieniegdzie lśnią, gdzie indziej są matowe lub brokatowe.

Jest tu kilka ciekawych pomysłów: złota kula pod umywalką, fioletowe pufy przy wannie, błękitna mozaika podkreślają morski urok łazienki. Kolor wyznacza tu przeznaczenie. Spójrzcie na kuchnię, w której zielone pasy zwiastują obecność półek, szafki.

Tak energiczny kolor na pewno dynamizuje i często powiększa przestrzeń. Czy da się w tu żyć? To pytanie pozostaje otwarte. 

kubistyczne mieszkanie kolorowe szalone oryginalne Źródło: Gemell
kubistyczna sypialnia w domu oryginalna kolorowa Źródło: Gemell
projekt wnętrza toalety oryginalna żółta kubistyczna Źródło: Gemell
żółta oryginalna łazienka aranżacja wnętrza Źródło: Gemell
kolorowa łazienka szalona piękna oryginalna Źródło: Gemell
oryginalna fajna kuchnia kubistyczna aranżacja Źródło: Gemell
fajne szafki kuchenne niepowtarzalne oryginalne Źródło: Gemell
niebiesko biała mozaika w fajnej łazience kolorowej Źródło: Gemell
błękitna mozaika w łazience z telewizorem Źródło: Gemell