Jajowaty domek na drzewie

Oto spełnione marzenie każdego dziecka i wielu rodziców: wspaniały domek na drzewie. Weekendowa ucieczka od dorosłego życia jest możliwa jeszcze bliżej natury. Ten domek powstał w Kanadzie, jej bogatych, gęstych lasach. I doskonale wpisuje się w tło. Znalezienie idealnej lokalizacji trwało kilka miesięcy. Tym bardziej, że owalny, jajowaty kształt domku postawił wyśrubowane wymagania wobec potencjalnego drzewa, na którym miałby zawisnąć.

Ten domek faktycznie wisi na drzewie, ze "stałym lądem" jest jednak połączony drewnianym pomostem. Konstruowanie tego w całości drewnianego domku trwało latami. Co najciekawsze, domek wisi na drzewie w publicznym lesie, dlatego nie wiadomo jak długo jego właściciel będzie się cieszył swoją wymarzoną izolacją. Na razie jednak możemy podziwiać odważny pomysł i precyzyjne wykonanie.  

Domek jest zamontowany wokół pnia wielkiego drzewa. Ma własne oświetlenie, w całości zrobiony z drewna, nie tak łatwo znaleźć. Jest usytuowany obok głównych szlaków. Przez umieszczone w dachu okna można obserwować las i czasem dostrzec niedźwiedzia... Domek ma nawet parapety z kwiatami doniczkowymi, małą kuchnię, która jednak jest wystarczająco duża, żeby przygotować posiłek i rozkoszować się nim wśród koron drzew.