Szklane podłogi, nie szklane domy

Znajdujące się w meksykańskiej Guadalajarze studio Hernandeza Silvy za cel postawiło sobie zaprojektowanie apartamentu, który skupiałby jak w soczewce nowoczesność, wygodę, intymność, komfort i intrygujące rozwiązania. Wygląda na to, że w PPDG Penthouse to się udało. Apartament znajduje się na 15 piętrze budynku w sercu Guadalajary. 

Kulminacyjnym punktem tego apartamentu jest łazienka, w której zamontowano szklaną podłogę. Można przez nią zaglądać w czeluści szybu nieużywanej od dawna windy. Jesteśmy na 15 piętrze, więc naprawdę jest na co popatrzeć. Tunel nie przeraża, ponieważ został oświetlony, ale wrażenie robi ogromne. Ciekawe, czy wasi goście w pierwszym odruchu nie postanowiliby jednak umyć rąk w kuchennym zlewie...

Naturalne światło wchodzi do apartamentu przez pozbawione ram, ogromne okna. Mieszkanie zostało podzielone na część dzienną i nocną, jedną bardziej publiczną, drugą zdecydowanie prywatną. Centralny punkt dziennej części to eksponowana przestrzeń jadalniania połączona z salonem. Zamiast ścian mamy czerwony moduł, który akcentuje przejście między strefami.  Z tarasu widzimy pobliski park, perspektywa jest więc wyśmienita. Białe, lśniące ściany kryją w sobie ogromne możliwiści magazynowe, ponieważ są po prostu systemem szaf. Zwracają uwagę lśniące podłogi, które dodatkowo rozświetlają apartament, zwielokrotniając siłę, jaką ma każdy wpadający tu promień światła. Zwraca też uwagę żelazna konsekwencja w kwestii kolorów: biel, brąz i czerwień dominują w całości.

salon z brązowym wypoczynkiem i czerwone ściany w domu Źródło: PPDG Penthouse
biała podłoga w jadalni w apartamecie Źródło: PPDG Penthouse
jasne_podlogi Źródło: PPDG Penthouse
czerwone meble w domu Źródło: PPDG Penthouse
nowoczesny_apartament Źródło: PPDG Penthouse
nowoczesny_apartament Źródło: PPDG Penthouse
tapeta góry na ścianie czarno biała w salonie Źródło: PPDG Penthouse
czerwone i białe meble w sypialni Źródło: PPDG Penthouse
szklana podłoga w łazience Źródło: PPDG Penthouse