Dom wg Barbary Dydackiej

Barbara Dydacka tworzy wnętrza nowoczesne i minimalistyczne, takie, w których nie przytłacza nas nadmiar dodatków, czujemy się wygodnie, a zarazem komfortowo - brak tu chłodu, który jest czasem skutkiem ubocznym postawienia na ascetyczny design. Przyczyną takiego udanego połączenia jest zapewne fascynacja włoskim wzornictwem i designem najwyższej próby, do której przyznaje się projektantka. Na swoim koncie ma liczne realizacje - od mieszkań, poprzez domy, aż po obiekty użytkowe. Tworzy całościowe projekty, przy realizacji których zapewnia nadzór autorski, radzi w kwestii dodatków, kompozycji kolorystycznych, doboru materiałów. Jej maksyma brzmi: "Piękno tkwi w szczegółach, a szczegóły tworzą całość". I zdecydowanie widać to w zrealizowanych projektach.

To, co wyróżnia projekty Barbary Dydackiej, to zamiłowanie do szczegółu właśnie. Spójrzcie na zaprojektowane przez nią łazienki: lśniąca mozaika na wąskim pasie między szafkami przykuwa wzrok i rozświetla całe pomieszczenie. Ściany ozdobione dekoracyjnym tynkiem w minimalistycznej wersji: a więc skromnych pasków. Zamiast zbędnej zdobności mamy tu po prostu ciekawe ożywienie i kontrapunkt dla gładkiej powierzchni mebli. Uderza też skupienie na jakości materiałów. To, czego na pierwszy rzut oka nie zauważamy, a co sprawia, że wręcz czujemy miękkość sofy, ciepło dywanu, przyjemną czystość całego pomieszczenia. Zaprojektowane w tej pracowni mieszkania cechuje całościowa koncepcja, widoczna szczególnie w kwestii barw. Kolorystyczna paleta jest konsekwentnie rozgrywana na różnych przestrzeniach: od podłogi aż po lampy sufitowe. Autorka ma na swoim koncie także wnętrza publiczne. Drewniane żaluzje, estetyczne meble, dominująca atmosfera ładu sprawiają, że oficjalne pomieszczenia są bardziej przyjazne.

Wnętrze, które dziś prezentuję, to dom zaprojektowany dla młodej rodziny. Przyszli mieszkańcy zgłosili się do pracowni w momencie, kiedy dom dopiero powstawał - wylewano fundamenty. Mieli dość jasną wizję: nowoczesnego, przestronnego domu w ciepłych i przyjaznych barwach. Połączenie takich kolorów ziemi z szeroko reprezentowanym naturalnym kamieniem stworzyło wnętrze pełne kojącego ciepła, tonizującego spokoju i estetycznego ładu. Jeśli mieszkańcy poczują nagłą potrzebę ostrzejszych poszukiwań kolorystycznych, tak zaprojektowane wnętrze będzie idealnym punktem wyjścia.

kominek z dolomitem Źródło: Dydacka
gipsowe ściany dekoracje w przejściu pułki Źródło: Dydacka
salon z ciemną drewnianą podłogą i białymi meblami Źródło: Dydacka
salon z akwarium Źródło: Dydacka
duża kuchnia czarna minimalistyczna nowoczesna Źródło: Dydacka
kuchnia połączona z jadalnią Źródło: Dydacka
malutka łazienka aranżacja projekt Źródło: Dydacka
lazienka_dla_dwojga Źródło: Dydacka
lazienka ze skosnym dachem Źródło: Dydacka
wneka nad wanna ze skosami Źródło: Dydacka