Kuchnie dla szczególnie wymagających

Rzadko, zbyt rzadko mamy okazję prezentować piękne meble stworzone z myślą o niepełnosprawnych. A przecież osoba poruszająca się na wózku w standardowej kuchni jest bezradna. Wszystko jest za wysoko, domowe sprzęty zamknięte w szafkach okazują się niedostępne. Snaidero wychodzi tu naprzeciw. Oto kuchnia zaprojektowana z myślą o ludziach, którzy mają specjalne potrzeby. Wszystko jest tu w zasięgu ręki, szafka, zlewozmywak, piekarnik - każy z tych elementów znajduje się na takiej wysokości, aby osoba na wózku bez problemu mogła je otworzyć, zamknąć, po prostu użyć. A przy tym wszystkim ta kuchnia nie idzie na żaden kompromis estetyczny. Jest nowoczesna, ładna i lekka.

kuchnia_dla_niepelnosprawnych Źródło: Snaidero

Półokrągły blat rozszerza się na bokach. Niepełnosprawni domownicy zyskują wielką przestrzeń do przygotowania potraw.

kuchnia_na_wyciagniecie_reki Źródło: Snaidero

Szklanki nie muszą chować się w szafce. Obrotowa półka idealnie pomieści cały komplet. Na niższej kondygnacji znajdzie się miejsce na przyprawy i oliwy. W takiej kuchni trzeba też pamiętać o okapie - jego włączniki muszą być zamontowane na odpowiedniej wysokości.

kuchnia_dla_niepelnosprawnych Źródło: Snaidero

Górna półka jest miejscem dla ozdób. Na dolnej warto jeszcze zwrócić uwagę na okrągły zlewozmywak usadowiony tuż przy krawędzi blatu. Mała płyta ceramiczna znajduje się w bliskim sąsiedztwie.

otwarta_kuchnia_z_wyspa Źródło: Snaidero

Otwarta, połączona z balkonem, jasna kuchnia ma nowoczesny wygląd. Obok wygodnego blatu jest owalna wyspa wzbogacona o boczne półki.

kuchnia_dla_niepelnosprawnych Źródło: Snaidero

Osoba, która stoi pośrodku tego blatu, sięga ręką na jego boczne ramiona. Tu widzimy kolejną kombinację: zlewozmywak jest z boku, pośrodku płyta gazowa. I znów - półki na tyle duże, aby zmieściły się na nich duże misy z owocami i garnki.

kuchia_niepelnosprawnych Źródło: Snaidero

Wersja stalowo-czerwona, z piekarnikiem na nieco większej wysokości. Wygląd bardzo nowoczesny, lśniący metalicznie blat idealnie łączy się ze szklanymi i stalowymi dodatkami.