Nowoczesna włoska kuchnia

Włoska kuchnia od Diotti A&F to wygodne,praktyczne meble z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi i piękna, dobrze zbalansowana kolorystyka. Polubicie ich ciemne, imitujące granit blaty wieńczące jasne meble. Włosi nie odmawiają nam żadnych wygód współczesnej kuchni. Ale tu nie chodzi o o to, żeby epatować technicznym lśnieniem, tylko wkomponować go w piękną, przyjazną człowiekowi zabudowę. 

nowoczesna włoska kuchnia jasna podświetlana na niebiesko Źródło: kuchnie Diotti
biala_szafka_kuchenna Źródło: kuchnie Diotti

Oto tajemnice nowoczesnych kuchni. Patrzymy na narożnik i nawet nie podejrzewamy, że w środku kryją się głębokie półki. Do takiej kuchni najlepiej dobrać zmywarkę ze zintegrowanym panelem. Nadmiar świecidełek byłby tu naprawdę słabym pomysłem. Podoba mi się też srebrna listwa biegnąca pod blatem.

pomysl_na_kuchnie Źródło: kuchnie Diotti

Doskonałym pomysłem było zamontowanie tego ściennego panelu, który jest przedłużeniem blatu. Jego owalne zakończenie dramatycznie dynamizuje przestrzeń. Spójrzcie też na narożnik przy piekarniku. Małe dzieło sztuki rozbudza wyboraźnię. 

kuchnia_z_gazem Źródło: kuchnie Diotti

Szerokie szuflady nie mają uchwytów. Otwierają się na dotyk. Górna jest węższa, idealna od przechowania sztućców lub przykrywek do garnek. Piec gazowy to wybór oczywisty dla osób, które naprawdę kochają gotować. Nie wygląda tak nowocześnie, jak płaska płyta. Ale współczesne piece gazowe również nie mają się czego wstydzić.

stalowy_zlewozmywak Źródło: kuchnie Diotti

Stalowe wieszaki zamontowane tuż pod górnym rzędem zabudowy to schludna przechowalnia przypraw i drobnych naczyń. Tworzą komplet z lśniącym zlewozmywakiem. W tak pięknej kuchni żywioł przypadkowości nie jest mile widziany.

szafka_z_okapem Źródło: kuchnie Diotti

Podświetlona w środku szafka dzieli miejsce z wyciągiem. Schowany za białymi drzwiami nie burzy jednolitej zabudowy. W szafce ukryty jest też ociekacz na te naczynia, których nie wrzucacie do zmywarki. Ukryjmy to przed wzrokiem, a w kuchni będzie większy porządek.