Miejskie mieszkanie inspiruje

Isaly Residence to wspaniały, nowojorski apartament. Znajduje się w domu pochodzącym z XIX wieku, ale jego styl wybiega w przyszłość. Jak możliwe jest takie porozumienie ponad stuleciami? Odpowiedź mają projektanci z Fractal Construction. Luksusowa rezydencja powstała poprzez połączenie dwóch mieszkań. To, co najbardziej zwraca tu uwagę, to lampy i ozdoby ścian. Wibrujące w oczach, dynamiczne wypustki oddają charakter współczesnego, zabieganego życia. Biel jest nieskazitelnym tłem, które wprowadza upragniony spokój i ład. Siłą sprawczą tego wnętrza jest ruch. Salon został urządzony pod dyktando koła. Nowoczesna sofa okala niezwykły wzór na podłodze. Konsekwentnie dzielenie przestrzeni osobnymi paletami kolorystycznymi doskonale sprawdza się w takich współczesnym apartamencie.

mieszkanie_w_nyc Źródło: Isaly Residence

Wtłoczony między nowoczesną zabudowę, XIX-wieczny budynek potrzebował solidnej renowacji. Stara forma stała się idealnym miejscem na nowoczesne szaleństwa.

 

pomysl_na_salon Źródło: Isaly Residence

Białe wypustki na ścianie i odbicie tej formy na podłodze. Niezwykły pomysł na duży pokój. Jesteście zakręceni na punkcie swojego mieszkania? W tym pokoju w niezwykły sposób łączy się minimalizm z nawiązaniami do klasycznych form (sofa).

 

sztuka_nowoczesna Źródło: Isaly Residence

A może taki obraz? Łączy dwie kondygnacje, nawiązuje relację kolorystyczną i... można o nim gadać w nieskończoność.

 

aneks_z_jadalnia Źródło: Isaly Residence

Ten apartament syci się światłem i wolną przestrzenią. Jasne barwy są tłem w salonie, ale w kuchni i jadalni narzucają styl. To wnętrze nie jest sterylne, ponieważ minimalizm został tu doskonale okiełznany subtelnymi ozdobami.

 

lampa_w_jadalni Źródło: Isaly Residence

Unikatowa lampa nawiązuje do modnych dziś, lekkich, papierowych lub plastikowych form. Ale idzie o krok dalej i jest dziełem sztuki. 

nowoczesna_sypialnia Źródło: Isaly Residence

W sypialni powtórzono wszechobecny motyw małych elementów, które tworzą barwne zamieszanie. Czarne krążki na ścianie przyjemnie kontrastują z doskonałą dla sypialni, nieskazitelną bielą.