Kolorowe powitanie wiosny

Tematem przewodnim i jedynym wspólnym mianownikiem tych kompletnie różnych wnętrz, które za chwile zobaczycie, jest kolor. Silny, intensywny, rozpościerający się na dużych powierzchniach, nie chce być uciszany jakimiś skromnymi akcentami. Kolor oznacza charakter.Sprawdźcie sami, jak różny może być jego wydźwięk.

Nad tą przestrzenią zapanowały podłogowe panele w jednolitej, dość monotonnej barwie. Dlatego tak ważne było zamieszanie kolorem. Soczysta zieleń kwiatów, współczesny obraz, nowoczesne, lekkie meble i kanarkowa półka stworzyły wesoły, bezpardonowy pierwszy plan na spokojnym tle.

Mieszkańcy tego domu nie boją się takich dodatków, jak automat do gry. Spójrzcie tylko, jak dobrze sprawdzają się małe, a różnokolorowe dywaniki.

Oryginalność decyduje o tym, czy nasze mieszkanie będzie miało indywidualny charakter. Miejski rower oddaje zainteresowania mieszkańców. Jaszczurka w sztucznym lodzie i lśniąca żółcią, oryginalna szafka elektryzują powiewem młodości.

Stonowany, ciemny pokój znalazł dopełnienie w fioletowym dywanie i usianych wzorem poduszkach. Zachowano kameralny charakter, ale udało się uniknąć nieprzyjemnej w domowych przestrzeniach oficjalności.

Coś dla miłośników gatunku: marmurowe schody, pompatyczne rolety pionowe, a to wszystko w kremowych odcieniach? Czemu nie. Ale dodajmy kilka ciemnych akcentów, żeby wprowadzić równowagę.

Pomysł dla odważnych i konsekwentnych: takie czarno-białe wnętrze rozsadza nasz zmysł wzroku szerokimi pasami. One na pewno powiększają niewielki pokój i dodają dynamizmu. Ale, jeśli zdecydujemy się na taką kompozycję, raczej zapomnijmy o przypadkowych ozdobach: one zburzyłyby całość.

Lśniąca, elegancka i nieco oficjalna jadalnia, w której wszystko smakuje szykownie. Stonowana paleta barw nawiązuje do stylu eko, ale już użyte materiały sugerują zdecydowanie luksusowe zamiłowania.

Lubicie jasne podłogi i meble w kolorze ecru? Warto pamiętać, że z tymi barwami idealnie łączy się zarówno drewno, jak i czerwień.

Szczypta eklektyzmy w eleganckim pokoju? Złote poduszki wyrażają tęsknotę za stylem orientalnym. Wazony wnoszą lekko egzotyczny powiew. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni pod schodami na wyhodowanie subtelnego krzewu.