30 pomysłów na pokój chłopca

Czym i czy w ogóle pokój chłopca różni się od pokoju dziewczynki? Najkrótsza odpowiedź brzmi: to zależy. A szczera odpowiedź brzmi: to zależy od waszego, rodziców, nastawienia. Pokój dla dziecka to wyzwanie, ponieważ w tych czterech ścianach czas będzie spędzać mały człowiek, który każdego dnia odkrywa świat, uczy się czegoś nowego, zmienia się w tempie nieporównywalnym z czymkolwiek, co dzieje się później w życiu dorosłego człowieka. Dlatego, jeśli chcemy podejść serio do sprawy, warto dobrze się zastanowić, kim właściwie dziś jest nasz syn, co naprawdę lubi, a nie - co deklaruje. Dobrze też zapytać samych siebie: jaki pokój dla takiego temperamentu naszego chłopca będzie najlepszy. Czy syn ma pasję? A może wiemy, czego naprawdę nie lubi, jakie kolory działają na niego odstraszająco?

Sposobów na urządzenie pokoju chłopca jest wiele. Najprostszy to odróżnienie go od pokoju córki kolorami. Paleta, w której przeważają zielenie, niebieskości, biel złączona z czerwienią, czernią, szarością wyciszy chłopca. Jeśli zmieszamy ją z jaskrawymi barwami, pobawimy się mieszaninką ostrej zieleni z granatem, kanarkowej żółci z groszkowym, uzyskamy radosny, energetyczny i odświeżający efekt. Zasada jest jedna: pokój dziecka powinien być kolorowy. Pokrycie ścian białą farbą i postawienie w nim szarych mebli naprawdę nie jest najlepszym pomysłem.

Inny pomysłem na urządzenie pokoju chłopca jest pokój tematyczny. Tu wszystko zależy po prostu od naszego dziecka. Jeśli świat przesłania mu piłka nożna, dlaczego nie postawić małej bramki i nie znaleźć dywany w formie mini boiska piłkarskiego? Jeśli chłopiec kocha auta, łóżko w formie samochodu wyścigowego sprawi, że będzie wniebowzięty. A może nasz nastoletni syn jest zakochany w muzyce? Zamiast malować ściany w psychodeliczne fale, wystarczy postarać się o naprawdę oryginalne portrety Beatlesów inspirowane techniką Andy Warhola. 

A co, jeśli chłopiec nie ma jakiejś szczególnej pasji, jest po prostu dynamicznym, ciekawym świata, towarzystkim nastolatkiem lub małym ni

ladny_pokoj_chlopca Źródło: Colombini
zolc_i_zielen_dla_dziecka Źródło: Colombini
pokoj_nastolatka Źródło: Colombini
mlody_muzyk Źródło: Colombini
pokoj_chlopca Źródło: Colombini
szarosc_w_pokoju_dziecka Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
pokoj_z_gitara Źródło: Colombini
Źródło: Colombini
jasny_pokoj Źródło: Colombini
szafy_i_polki Źródło: Colombini
duza_szafa_dla_dziecka Źródło: Colombini
ocieplamy_szare_sciany Źródło: Colombini
pastele_dla_chlopca Źródło: Colombini
pokoj_dwoch_synow Źródło: Colombini
pokoj_ze_szklana_sciana Źródło: Colombini
czern_w_pokoju_syna Źródło: Colombini
szkolne_rodzenstwo Źródło: Colombini
poddasze_dla_dziecka Źródło: Colombini
nowoczesny_pokoj_dziecka Źródło: Colombini
intensywny_kolor_dla_dziecka Źródło: Colombini
pokoj_dziecka Źródło: Colombini