Kuchnie 2012

KH System Moebel to firma, która jak żadna inna wie, co w modzie piszczy. Jeśli więc chcemy dowiedzieć się jak prezentują się trendy kuchenne 2012 i znaleźć inspirację dla siebie, koniecznie podejrzyjmy ich propozycje!

Głównym nurtem, na który stawia współczesne kuchenne wzornictwo, jest minimalizm połączony z ekologią. Naturalne materiały, takie jak różne gatunki drewna, łączą się z nowoczesnym betonem i stalą. Podstawą kuchni 2012 jest elegancja i prostota. Wnętrza te przynoszą na myśl luksusowe lofty, wypełnione drogim sprzętem, będące mieszkaniem biznesmena czy artysty... Na szczęście dzięki poniższym fotografiom możemy z łatwością zaadaptować luksusowe rozwiązania do naszych potrzeb i uczynić naszą kuchnię modną. Wystarczy trochę pasji, chęci i dobra inspiracja!

kuchnia_z_barem_szara_nowoczesna_2012_piekna_harmonijna Źródło: KH System Moebel
zielona_nowoczesna_kuchnia_2012_wyspa_w_lofcie Źródło: KH System Moebel

Ta kuchnia to propozycja dla młodych, energicznych ludzi. Wyrazisty kolor wyspy łagodzi intensywność murów i szarość mebli. Przykuwa uwagę i udowadnia, że mieszka tu ktoś, kto umie bawić się modą! Bo 2012 rok to nie tylko trendy proste i eleganckie, ale też wyraziste, pasujące do temperamentu.

biala_wyspa_kuchenna_2012_ciekawe_plytki_do_kuchni Źródło: KH System Moebel

 

Urok ostatniej z prezentowanych kuchni tkwi w ścianie, która na pierwszy rzut oka przypomina... krowią skórę. Ten nietypowy wzór został uzupełniony ogromną, błyszczącą białą powierzchnią i szkłem.

 

biala_kuchnia_zabudowana_duza_przestronna Źródło: KH System Moebel

 

Osoby ceniące sobie przede wszystkim funkcjonalność pokochają tę kuchnię, której jedna ściana jest całkowicie wypełniona szafkami. Duża wyspa na środku zbliży do siebie mieszkańców, a połączenie bieli i jasnego drewna zadowoli osoby nie będące skłonne do zbytniej ekstrawagancji.

 

ciemna_kuchnia_2012_z_drewnianymi_szafkami_kawowa Źródło: KH System Moebel

 

To najcieplejsza spośród prezentowanych kuchni. O jej modnym charakterze świadczą przede wszystkim dodatki o prostych, futurystycznych kształtach: wazony czy też krzesła.

 

bezowa kuchnia 2012 z czarna podłogą z płytek i białym wykończeniem Źródło: KH System Moebel

 

O wyjątkowym charakterze tej kuchni decyduje modne połączenie drewna o wyjątkowej fakturze i kamiennej ściany. Przy tak wyrazistych elementach formy muszą pozostać proste, wręcz bardziej niż meble, przypominające olbrzymie pudełka.

 

kuchnia 2012 z płytkami betonowymi szara zołta czarna Źródło: KH System Moebel

Fani stylu industrialnego zdecydowanie pokochają trendy 2012 i tę kuchnię. Dużo betonu, ciemne kolory przełamane pastelową żółcią i praktycznie brak dodatków, które zakłócałyby niebanalną linię ścian, szafek, słupów.

kamienna kuchnia 2012 w kolorach ziem biało brązowo czarna Źródło: KH System Moebel

 

Indywidualista pokocha rodzaj kamienia, który widzimy w tej kuchni. Bezkompromisowy, nowoczesny, znajduję się na ścianach, blatach, podłodze... Tak wyrazistego wnętrza nie należy zabijać próbami stonowania - podkręćmy je nowoczesnymi stołkami obrotowymi i dodajmy meble o oryginalnej fakturze, a zyskamy coś prawdziwie wyjątkowego.

 

nowoczesna biała 2012 kuchnia w rustykalnym stylu Źródło: KH System Moebel

 

To kolejna propozycja udowadniająca, że nowoczesny, minimalistyczny wystrój nie musi być zimny. Rustykalna ściana stanowi ciekawe tło dla nowoczesnych mebli, pozwalając czerpać przyjemność z gotowania.

 

industrialna kuchnia 2012 z drewnianymi dodatkami Źródło: KH System Moebel

Ta nowoczesna kuchnia to natomiast hołd oddany prostym formom i powierzchniom na wysoki połysk. Duża ilość drewna, zieleni ziół i ciemnego głębokiego brązu ścian ociepla chłodną, fascynującą stal. Szczególnie ciekawie prezentuje się nowoczesny okap zamontowany na grubych rurach i nowoczesny kran - to właśnie dzięki tym dodatkom wnętrze jest modne i z charakterem!

bialo szara kuchnia 2012 w lofcie nowoczesny wyglad Źródło: KH System Moebel

Jeśli dysponujemy wielką przestrzenią pomyślmy o tym, by zamiast aranżować któreś z pomieszczeń na kuchnię, stworzyć... nowe pomieszczenie na środku wolnej przestrzeni! Ustawmy meble, dodajmy do tego wyspę, podkreślmy szaro-białą kolorystykę. A by nie było zbyt chłodno ustawmy świece i drewniane dodatki.

nowoczesna kuchnia retro biało czarna z okrągłym stołem Źródło: KH System Moebel

 

Prawdziwy hołd oddany retrofuturystyce. Mamy tu miks modnego kilkadziesiąt lat temu pop-artu, charakteryzującego się zwariowanymi formami i pepitką z nowoczesną minimalistyczną kolorystyką i meblami rodem z przyszłości. Główny akcent stanowi ogromna lampa wisząca nad stołem, przypominająca kosmiczne stworzenie. To kuchnia dla osób ceniących sobie bezkompromisowe, czarno-białe rozwiązania.

 

kuchnia 2012 nowoczesna drewniano biało szara Źródło: KH System Moebel