Łazienka inspirowana naturą

Według statystyk człowiek w trakcie swojego życia spędza 7 lat w łazience. To około 151200 godzin, czyli około 10% naszego życia! Nic dziwnego, że zależy nam na tym, by łazienka była miejscem nie tylko wygodnym, ale też pięknym, zbliżającym nas do natury... Taki też jest ten wyjątkowy projekt.

drewno i rośliny w łazience piaskowe kolory naturalne Źródło: Casa Decor

Prezentowana łazienka inspirowana jest naturą. Widzimy tu dużo drewna i motywów roślinnych. Naukowcy już dawno stwierdzili, że zieleń nas wycisza, dlatego najistotniejsze dodatki są w tym kolorze. Zielone są dywaniki, zielona jest szyba. Zielone są także liście roślin.

 

rośliny w łazience dekoracje okrągłe umywalki i lustra Źródło: Casa Decor

Kto bowiem powiedział, że kwiaty nie nadają się do łazienki? To wręcz idealne miejsce by hodować niektóre z gatunków. Zwłaszcza odmiany tropikalne będą zachwycone wilgotnym, ciepłym klimatem.

mozaika pod prysznicem brązowa kremowa naturalna Źródło: Casa Decor

Inspiracja naturą nie oznacza braku nowoczesności. W tym projekcie wyraźnie zarysowuje się połączenie opływowych linii armatury z nowoczesnymi kształtami kranów czy mozaiką na ścianach zamiast tradycyjnych płytek.

prysznic w kolorach natury duży przestronny Źródło: Casa Decor

Warto także zwrócić uwagę na nietypowe rozwiązanie, które stanowią drewniane schody prowadzące pod prysznic. Ludzie często boją się drewna w łazience – to błąd! Odpowiedni gatunek drewna się nie zniszczy i nie wypaczy, a podkreśli charakter wnętrza. Do łazienki najlepiej nadają się gatunki egzotyczne, takie jak Teak, Merbau, Doussie czy Iroko.

toaleta feng shui oddzielona ścianą o beżowej mozaice i białej ceramice Źródło: Casa Decor

Za ścianką ukryty został wc. Według zasad feng shui toaleta nie powinna być na pierwszym planie w łazience. Tak jest i tutaj. Intymnośc zostaje zachowana.

kwiaty i rośliny w pięknie urządzonej łazience Źródło: Casa Decor

Naturalna łazienka nie oznacza pomieszczenia nudnego, charakteryzującego się skandynawską prostotą. Wręcz przeciwnie – naturalne barwy pozwalają nam szaleć z formami i dodatkami. A brąz, który najczęściej stanowi tło takich pomieszczeń, jest kolorem uniwersalnym i dodającym wnętrzu ciepła.

Mozaika i dywaniki w łazience o naturalnych piaskowych kolorach Źródło: Casa Decor

Wspaniałym dopełnieniem są w tej łazience ciepłe dywaniki w kształcie liści. Aż marzy mi się aby stąpać tutaj na bosaka.