Kuchnia nowoczesności i tradycji

Ta kuchnia to dowód na to, że minimalizm może być wygodny i przyjazny. Proste meble wykonano z drewna, pozbawiono ozdób i niuansów. Ale zabudowa została zderzona z industrialną surowością ceglanej ściany. Takie połączenie dało zaskakująco ciepły efekt.

biala_kuchnia z klinkierem na ścianie Źródło: Hemnet

Białe meble, w których drzwi są nieskalanymi dodatkiem prostokątami lśnią w dziennym świetle. Wielkie okno wpuszcza tu promienie słońca.

czarna mozaika kamienna w kuchni na ścianie Źródło: Hemnet

To kolejny ciekawy pomysł - zderzenie nieskalanej bieli mebli z głęboką czernią mozaiki. Energetyczna i dynamiczna para schlebiająca współczesnym gustom.

cegly_w_kuchni na ścianie dekoracje Źródło: Hemnet

Na surowej, ceglastej ścianie wyśmienicie wygląda stalowy okap i wieszak z kuchennymi przyrządami.

parapet jako stół w kuchni ciekawe rozwiązania do kuchni Źródło: Hemnet

Pod wielkim oknem znajduje się stół-parapet. Postawienie na nim doniczek i ozdobnej lampy to doskonały pomysł na dodanie ciepłej i domowej atmosfery. Lampa stworzona raczej do salonu, tu jest ciekawym elementem. Ta kuchnia ma kilka intrygujących, żyjących własnym życiem sfer.

stylizowana stalowa płyta gazowa w kuchni Źródło: Hemnet

Surowa ściana sąsiaduje z błyszczącą mozaiką. Stal i nowoczesność łączy te dwa światy.

cegly_w_kuchni klinkier naścienny Źródło: Hemnet

Do surowej ściany możemy dodawać ozdobne elementy. Ale wtedy efektem będzie wnętrze rustykalne. Jeśli zdecydujemy się na zderzenie z praktycznym minimalizmem, efekt będzie oryginalny.