Dom w stylu rustykalnym

Lunda Gard Manor to powalająca rezydencja w rezerwacie Ravsta nad jeziorem Malaren w Szwecji. Dom jest doskonale wtopiony w bajeczną okolicę, która dla Szwedów ma niezrównaną wartość historyczną, a dla wszystkich jest po prostu wyjątkowo piękna. Budynek o barwie ochry pochodzi z 1920 roku i kusi niezrównanym widokiem na trzecie co do wielkości jezioro w Szwecji, które otacza cały Sztokholm i dzieli go na kilka części. Przepastne wnętrze ma między innymi 4 sypialnie i bibliotekę.

rezydencja_pod_sztokholmem Źródło: Lunda Gard Manor

Niepozorne wejście do Lunda Gard Manor nie powinno was zmylić. W głębi tej dzikiej zieleni kryje się architektoniczne cudo.

jadalnia_rustykalna z żółtą tapetą i białym stołem Źródło: Lunda Gard Manor

Tylko w takim domu możemy wybaczyć tę upstrzoną ozdobami, kanarkową tapetę. Tu jest na miejscu, bo należy do tej samej bajki. Baśń w stylu retro to także perskie dywany, staromodne krzesła i lampa jak z domu babci.

rezydencja_pod_sztokholmem Źródło: Lunda Gard Manor

Piec kaflowy z rustykalnymi płytkami jest zapewne drogocennym zabytkiem. Podobnie jak drewniana komoda i lustro. W tym pokoju trudno się nudzić.

stary_kominek klasyczny w rustykalnej rezydencji pod sztokholmem Źródło: Lunda Gard Manor

Klasycznym, brudzący wszystko wokół, pachnący drewnem kominek i budzące grozę, ale pasujące do całości wypchane zwierzęta do propozycja dla miłośników strojów z epoki.

Domowa biblioteka pełna wspomnień  rezydencja_pod_sztokholmem Źródło: Lunda Gard Manor

Biblioteka robi wrażenie ogromem kolekcji. W tym domu nie ma pustych miejsc. Ścianę szczelnie pokrywają stare rysunki i skóra wilka.

przytulna_pracownia w rustykalnym stylu pełna bibelotów Źródło: Lunda Gard Manor

Pracownię ciekawie ozdabia pokryte barwnymi wzorami krzesło. Pastelowy dywan, staromodna lampa, półki pełne małych ozdób - to wszystko tworzy przyjazny, domowy nastrój.

domowa_spizarnia biała w rustykalnym stylu Źródło: Lunda Gard Manor

Przejście do kuchni jest zagospodarowane na potrzeby małej spiżarni. Sama kuchnia zaprasza staromodną, białą zabudową.

rustykalna_kuchnia z białymi szafkami i ścianką z ciegieł Źródło: Lunda Gard Manor

Kuchnia jest usiana ozdobami. Biała boazeria w połączniu z klasycznymi szafkami i ceglastym kątem do gotowania to esencja rustykalnego smaku.

lazienka_z_komoda w białych kaflach Źródło: Lunda Gard Manor

Łazienka wymaga odświeżenia, ale widać, że zachowano w niej klasyczny, choć mało przyjazny nastrój. Dużo cieplejsza jest ta jej część, którą oświetla słońce. Komoda w takim miejscu zawsze pomaga opanować nieprzyjazną atmosferę.